Wydanie nr 5 z 2.02.2024 r.

Najstarsza mieszkanka Wisły

27 stycznia 101. urodziny obchodziła najstarsza mieszkanka Wisły, Helena Szalbot z Wisły Malinki. Z okazji tak dostojnego jubileuszu życzenia złożył jej burmistrz Tomasz Bujok wspólnie z kierowniczką Urzędu Stanu Cywilnego Beatą Stebel. – Było nam niezmiernie miło spotkać się z panią Heleną i zobaczyć, że nasza jubilatka cieszy się dobrym zdrowiem, a jej prawdziwą siłą w przezwyciężaniu trudności życia codziennego jest pomoc bliskiej jej sercu rodziny – powiedział włodarz Wisły.

 

 

 

 


Kasa dyrektorów i urzędników w Skoczowie

Pośród skoczowskich urzędników i pracowników oświaty znalazł się jeden milioner. O tych i innych szczegółach, wynikających z oświadczeń majątkowych, piszemy w najnowszym „Głosie”. Pod uwagę, jak zwykle, wzięliśmy oświadczenia majątkowe kierowników działów z UM, szefów spółek miejskich oraz dyrektorów szkół i przedszkoli. Chodzi o ostatnie oświadczenia, czyli za 2022 rok. W numerze pierwsza część przeglądu majątków, w kolejnym – druga.


Hażlach bez kasy

Od początku tego roku Urząd Gminy Hażlach nie przyjmuje płatności gotówką. Jako że tego rodzaju ruchy wywołują liczne i wielostronne domysły oraz interpretacje, przedstawiamy stanowisko urzędu w tej sprawie i motywacje władz gminy.

 

 

 

 

 

 

 


Sprawa SP nr 4 wciąż aktualna…

Płynne zasady na basenie

Skarga na dyrektora Szkoły Podstawowej nr 4 w Cieszynie została uznana za zasadną. Co jednak dalej z zarzutami? To pytanie zadali cieszyńscy radni. Przypomnijmy, że w sierpniu ubiegłego roku złożono skargę na dyrektora Szkoły Podstawowej nr 4 w Cieszynie. Chodziło przede wszystkim o basen, a właściwie zasady jego udostępniania. Skarżący zarzucili m.in. przeciąganie udostępnienia pływalni, niewłaściwe stosowanie zasad kolejności, a także uniemożliwianie lub utrudnianie realizacji zadań gminy Cieszyn klubom, które otrzymały na ten cel dotację. Innymi słowy, cieszyńskie kluby sportowe miały nie otrzymać tyle godzin, ile potrzebowały…

 


„Stalownicy” umacniają się na ligowym pudle

W minionym okresie hokeiści Oceláři Trzyniec rozegrali kolejne, trzy mecze w Tipsport Extralidze. Mistrzowie Czech zdobyli w nich 6 punktów. Przed tygodniem, 26 stycznia, czerwono-biali pewnie pokonali u siebie Škodę Pilzno. Gospodarze strzelili rywalom trzy bramki, nie tracąc przy tym żadnej. W 19. minucie swojego debiutanckiego gola w barwach klubu z Trzyńca zdobył Adam Helewka. Kolejne trafienie w 37. minucie zapisał na swoje konto Vladimír Dravecký, a wynik na 3:0 ustalił w 49. Martin Růžička. Warto dodać, że zachowując czyste konto Marek Mazanec został siódmym bramkarzem w historii ekipy spod Jaworowego, który osiągnął liczbę dziesięciu spotkań bez straty gola.