Wydanie nr 5 z dnia 4.02.2022 r.

Kłopoty pasażerów trwają

Problemy z funkcjonowaniem publicznego transportu pasażerskiego w powiecie cieszyńskim dalej czekają na rozwiązanie. Przypomnijmy, powiat nie otrzymał dofinansowania z rządowego Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. Taka sytuacja zaskoczyła władze powiatowe i przewoźników, powodując zawieszenie części linii i kursów oraz zmniejszenie częstotliwości przewozów, a do tego jeszcze podwyżkę cen biletów o ponad 20 proc. Okazuje się, że na powrót do poprzedniego stanu (pytanie: czy będzie to w ogóle możliwe) trzeba będzie trochę poczekać.

 

 

 


Rodzice ruszyli po pieniądze

Skoczów, Cieszyn, Istebna przodują

Rodzice i opiekunowie z województwa śląskiego złożyli 41,5 tys. wniosków o Rodzinny Kapitał Opiekuńczy. Wnioski o nowe świadczenie można składać od początku stycznia. Przysługuje na drugie i każde kolejne dziecko w rodzinie, od ukończenia 12. do 35. miesiąca życia. W ramach programu rodzice dzieci uprawnionych do świadczenia mogą otrzymać maksymalnie 12 tys. zł.

 

 


Błędy w kalkulacjach i…

Kasa Cieszynowi przeszła koło nosa

Stare porzekadło mówi: do trzech razy sztuka. W przypadku Cieszyna nie do końca się to sprawdza. Trzy lata z rzędu miasto starało się o dofinansowanie na szkolne stołówki. Pieniądze jednak przeszły koło nosa.


Budżetowe układanki

2022 rok to kolejny rok naznaczony pandemią koronawirusa. I doskonale jest to widoczne w planach budżetowych samorządów Śląska Cieszyńskiego. Rozpoczynamy przegląd gminnych budżetów, skupiając uwagę na planach inwestycyjnych. Dziś pierwszy odcinek.