Wydanie nr 5 z dnia 7.02.2020 r.

Będzie prościej i wygodniej

Brenna wychodzi przed szereg

Gmina pod Kotarzem jako pierwsza w regionie wdraża kompleksowy elektroniczny system obsługi opłaty miejscowej. System ułatwia pracę inkasentom (przedstawicielom obiektów noclegowych) i urzędnikom oraz ma przynieść korzyści turystom i lokalnym przedsiębiorcom.


O czym marzą strażacy?

O planach strażackich na bieżący rok, ale też o trapiących ratowników problemach, z brygadierem Damianem Legierskim – komendantem powiatowym Państwowej Straży Pożarnej w Cieszynie, rozmawiał ostatnio red. Krzysztof Marciniuk.

 

 

 


Bo szpecą i jest zimno…

Każdego roku z powodu zatrucia czadem umiera w Polsce ponad sto osób, a blisko dwa tysiące zmaga się z problemami po podtruciu. Władze gminy Hażlach w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo lokatorów budynków komunalnych postanowiły zamontować kratki wentylacyjne, mająca chronić przed zatruciem tlenkiem węgla. Rozwiązanie nie wszystkim przypadło do gustu.

 

 


Miasto broni drzew

Po kilku miesiącach przerwy, w Cieszynie pod piłami padły kolejne drzewa rosnące wzdłuż Czarnego Chodnika, w sąsiedztwie linii kolejowej. Zaniepokojeni Czytelnicy zastanawiają się, czy tak samo stanie się z innymi drzewami, na dalszym odcinku tej ulicy.