Wydanie nr 50 z dnia 15.12.2017

Ruszy kolejna inwestycja w Wiśle

DWORZEC DO REMONTU!

Wisła ostro bierze się za remont obiektów, które w ostatnich latach mocno podupadły i przestały być tym, czym powinny – czyli wizytówkami perły Beskidów. Po umowie na rewitalizację kąpieliska przyszedł bowiem czas na umowę dotyczącą remontu kolejowego dworca. Ilu było chętnych do przetargu i ile ostatecznie wyniesie koszt inwestycji?


NIEPEWNY LOS „SŁONECZNIKA” (cd.)

Ważą się losy Domu Matki i Dziecka „Słonecznik” w Cieszynie. Koniec roku tuż-tuż, a ratusz ciągle nie podjął decyzji o dalszym finansowaniu ośrodka, w którym schronienie znajdują samotne matki z dziećmi i kobiety w ciąży. O wyjaśnienie sytuacji prosiła na ostatniej sesji Rady Miejskiej kilkuosobowa reprezentacja Stowarzyszenia Pomocy Wzajemnej „Być Razem” i apelowała do radnych o wsparcie.


Z Wiednia do Cieszyna

CENNA PAMIĄTKA W MUZEUM

Ostatnio Muzeum Śląska Cieszyńskiego otrzymało w darze niezwykłą pamiątkę rodzinną. Przekazał ją cieszyniak Jacek Chobot, mieszkający obecnie w Wiedniu. To tablo, niezwykle cenne świadectwo wojennych czasów. Pokazuje losy jednego z cieszyniaków i dramat życiowy, który go spotkał…

 

 

 

 


BASENU NIE MA, JEST SPÓŁKA

Projekt uchwały w sprawie utworzenia przez gminę spółki o nazwie „Termy Ustroń” wywołał podczas sesji Rady Miasta zaciętą dyskusję pomiędzy zwolennikami a przeciwnikami tego przedsięwzięcia. Ci pierwsi byli w zdecydowanej przewadze…


Tomasz Pilch na podium

SUKCES SKOCZKA Z WISŁY

Tomasz Pilch, młody skoczek narciarski z Wisły, osiągnął duży sukces, wygrywając inauguracyjny konkurs cyklu Pucharu Kontynentalnego, jaki w drugi weekend grudnia rozegrano w Kanadzie. Siostrzeniec Adama Małysza po raz pierwszy w karierze stanął na podium zawodów tej rangi i to na jego najwyższym stopniu.