Wydanie nr 50/51 z dnia 17.12.2021 r.

Beskidzkie „rządy” świerka

Na magię świąt niewątpliwie i praktycznie zawsze składa się to zielone drzewko, „ubrane” w ozdoby i światełka. Która choinka najładniejsza? Oczywiście „nasza”! Stanąć jednak można przed wyborem: naturalna czy sztuczna, plastikowa? Jeśli naturalna to z lasu czy ze specjalnej uprawy?

 

 

 

 


Śląskie walczy nie tylko z wirusem

Mija właśnie trzeci rok pracy samorządu województwa śląskiego. W tak trudnych okolicznościach pandemii nie pracował dotąd żaden z zarządów. Ostatnie lata zdominowała bowiem walka z Covid-19, na którą na Śląsku przeznaczono już prawie 300 mln zł. Mimo to przyszłość, zdaniem Jana Kawuloka, przewodniczącego Sejmiku Województwa Śląskiego, rysuje się… optymistycznie. Jak to możliwe? O kulisach budżetowych układanek, priorytetach województwa oraz walce o czyste powietrze w 15-lecie swojej pracy dla samorządu Jan Kawulok rozmawia z red. Katarzyną Lindert-Kuligowską.


Szukali Osobowości Ziem Górskich

W miniony weekend w Żywcu odbyła się Uroczysta Gala Finałowa Konkursu „Osobowość Ziem Górskich”. W jednej z kategorii nominowany był niedawny zdobywca Lauru Srebrnej Cieszynianki, Krzysztof Marciniuk, dziennikarz „Głosu” oraz portalu Beskidzka24.pl.

 

 

 


„Weź Nie Pytaj” bez tajemnic

Sylwia z chłopakami zaprasza na kulig!
Minął rok od poprzedniej wizyty zespołu „Weź Nie Pytaj” na łamach „Głosu”. Kapela tu stela gościła w domach naszych Czytelników w okresie świąteczno-noworocznym. Podobnie i teraz jest okazja, żeby dowiedzieć się, co takiego wydarzyło się od grudnia ubiegłego roku, kiedy to nasze „szalone trio” zaczęło podbijać muzyczny rynek. Jedno jest pewne: Sylwia, Wojtek i Mateusz cały czas tworzą, nagrywają i występują. Ba, zyskują coraz szersze grono fanów w całym kraju!

 


Kiedy psiak ma depresję…

Weterynarz, psi fryzjer, psie przedszkole, a nawet plac zabaw dla psów – coraz liczniej i chętniej właściciele szczekających czworonogów starają się zaspokoić potrzeby swoich pupili. Do tego grona dołączył ostatnio także psi behawiorysta, który staje się coraz popularniejszą „receptą” na psie lęki, niekontrolowaną agresję czy problemy z adaptacją. O psim życiu oraz ich kochających właścicielach red. Katarzyna Lindert-Kuligowska rozmawia z Joanną Kurzeją, cieszyńską instruktorką szkolenia psów, psią behawiorystką i fotografką.

 


Zdobywając najwyższy szczyt Afryki…

Wojtek Pryczek z Cieszyna jest pasjonatem gór, mężczyzną stawiającym sobie wysoko poprzeczkę. Można by powiedzieć o nim „mężczyzna twardy jak skała”, uwielbia ekstremalne wyprawy i ciągnie go do śnieżnych krain. Zdobył niejeden szczyt w Polsce oraz za granicą. Ryzyko i adrenalina są wpisane w jego wędrówki i wspinaczki górskie. Góry się kocha lub nienawidzi, Wojtek z zdecydowanie należy do tej pierwszej grupy ludzi. Kocha góry i stawiane przed nim wyzwania. Uchylmy rąbka tajemnicy z ostatniej wyprawy Wojtka do Afryki, na szczyt Kilimandżaro.