Wydanie nr 51 z dnia 21.12.2023 r.

Pachnące, niedrogie – choinki beskidzkich lasów

Choinka jest nieodłącznym i jednym z głównych elementów świąt Bożego Narodzenia. Nabywamy lub wydobywamy ze zmagazynowania „sztuczne” albo kupujemy naturalne drzewka. Te drugie można między innymi nabyć od Lasów Państwowych. Do kiedy i za ile?

 

 

 

 


Jak inwestować w eko transport?

Opłaty (nie)sprawiedliwe

Cieszyńscy radni postanowili nie uwzględnić wniosku Górnośląskiego Stowarzyszenia Przewoźników Drogowych o obniżenie stawek podatku od środków transportowych. Nie było jednak w tej sprawie jednomyślności.

 

 

 


Geolodzy na Śląsku, czyli wulkaniczne wybuchy nad Knajką

Media obiegła niedawno informacja, iż w Grodźcu podczas wierceń w poszukiwaniu wód termalnych natrafiono niespodziewane na metan. Gdyby dziennikarze lepiej znali historię Śląska Cieszyńskiego, nie użyliby jednak słowa „niespodziewanie”. Nie pierwszy bowiem raz „trochę przy okazji” natrafiono w naszym regionie na gaz ziemny.

 

 

 

 


Wielkie dusze niedużych formatów

To kolejny raz, kiedy cieszyńskie Muzeum Drukarstwa zabiera gości w inny świat. Świat dawnej historii, obyczajów, czasem codzienności, zapamiętanej przez zapełnione karty papieru. Kolejny raz i ostatni, ale na szczęście, tylko ostatni w tym roku. Jaki temat przypadł na zwieńczenie 2023 roku?