Wydanie nr 52 z dnia 29.12.2017

ROK DŁUGICH WEEKENDÓW

Osoby, których charakter pracy umożliwia korzystanie z tak zwanych długich weekendów, w 2018 roku będą mieć prawdziwe pole do popisu. Bo niewiele uszczuplając urlopową pulę można sobie zafundować sporo wolnego. Kiedy najlepiej brać urlop, żeby mieć najdłuższą labę?


Dopinają Hajduka na ostatni guzik

FINISZ BLISKO, CHOĆ OPÓŹNIONY

Największa tegoroczna miejska inwestycja w Cieszynie – budowa zintegrowanego węzła przesiadkowego przy ulicy Hajduka – finiszuje. Wkrótce z nowo wybudowanego dworca odjadą pierwsze autobusy. Co czeka tam pasażerów? Kiedy konkretnie inwestycja zostanie oddana do użytku?

 

 

 


Jak górale po śniegu stąpali…

OD KARPLI DO NART

Nie od razu narty miały obecnie znany kształt i zastosowanie. Na początku były tzw. karple, a dopiero po pewnym czasie wymyślono „deski”… Karple przydatne były nie tylko mieszkańcom, ale również leśnikom i myśliwym. Ulepszano je stale i doskonalono. Z czasem uległy wydłużeniu, przypominając wyglądem duży liść fikusa, a plecionka wykonywana była z łyka.

 

 

 

 

 

 


Klasa A na półmetku sezonu

BENIAMINEK LIDEREM

Po wywalczeniu wicemistrzostwa klasy B i awansie do klasy A, Orzeł Zabłocie (na zdjęciu) szturmem wziął rozgrywki na wyższym szczeblu zmagań. Po połowie sezonu zespół beniaminka lideruje w tabeli, więc jego piłkarze, sztab szkoleniowy i kibice mogą mówić o bardzo udanym roku.