Wydanie nr 6 z dnia 8.02.2018

„SOLIDARNOŚĆ” W BAŻANOWICACH

W powiecie cieszyńskim działa jedna z najmłodszych stażem Komisji Zakładowych NSZZ „Solidarność” Regionu Podbeskidzie. W rejestrze zakładowych organizacji związkowych widnieje pod pozycją 712. Działa od niespełna roku w zakładzie koreańskiej spółki Seoyon E-Hwa Automotive w Bażanowicach.

 

 


BRENNA: BĘDZIE WODA!

Wielu mieszkańców gminy Brenna skazanych na wodę z przydomowych studni z utęsknieniem oczekuje możliwości podłączenia się do wodociągu. Część z nich wkrótce taką szansę otrzyma. Ile inwestycja będzie kosztować i kto będzie miał szansę podłączenia się do wodnej sieci?


Szkolna inwestycja w Brennej

DO CZTERECH RAZY SZTUKA

Dopiero czwarty przetarg ogłoszony przez samorząd Brennej na termomodernizację Szkoły Podstawowej nr 2 zakończył się sukcesem. W wyniku tej inwestycji oświatowa placówka będzie korzystać z takich ekologicznych źródeł energii jak fotowoltaika czy pompa ciepła.


OLIMPIJSKIE HISTORIE

Ziemia cieszyńska od 70 lat ma swoich reprezentantów w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich. Tę piękną i chlubną kartę w 1948 roku otworzył Leopold Tajner, rywalizując w St. Moritz. Tymczasem startują właśnie igrzyska w koreańskim PjongChang, gdzie szansę występu ma sześciu sportowców z regionu cieszyńskiego. Zanim zaczniemy za nich zaciskać kciuki, sięgnijmy na chwilę do olimpijskich wspomnień…