Wydanie nr 6 z dnia 8.02.2019

Basen w Wiśle dopiero za rok

START PRZESUNIĘTY

Według pierwotnych planów, wiślański basen po gruntownej modernizacji miał być gotowy końcem stycznia. Potem liczono, że ruszy przed wakacjami. Teraz wiadomo, że w tym roku basen czynny jednak nie będzie.

 

 

 

 


 

 

W powiatowym budżecie

DROGI MAJĄ PIERWSZEŃSTWO

Uchwalony na styczniowej sesji budżet powiatu cieszyńskiego jest rekordowy w porównaniu do poprzednich lat. Po stronie dochodów zapisano 234 835 282 zł, a wydatki zaplanowano w kwocie 247 323 239 zł (rok temu było to odpowiednio 199 999 916 zł i 204 990 647 zł). Na inwestycje przeznaczono 82 272 478 zł. Ponad połowa tej kwoty pójdzie na drogi.


Wiślański dworzec jest gotowy, ale…

PASAŻEROWIE MUSZĄ POCZEKAĆ

Zakończył się remont budynku dworca kolejowego w centrum Wisły. Mimo to pasażerowie na skorzystanie z odnowionych pomieszczeń muszą jeszcze poczekać. Dlaczego?

 

 

 

 

 


Rozpala serca, czyniąc dobro

STRAŻAK Z ZAPAŁKAMI

Po udanej akcji z autografami na masce małego fiata, podczas której udało się zebrać 56 podpisów znanych i powszechnie cenionych osób, Michał Fielek z Cieszyna postanowił działać dalej. I znowu może mówić o sukcesie…

 

 

 

 

 

 

 


 

Polowy krzyż przypomina…

ZGINĄŁ ŚMIERCIĄ BOHATERA

Tragiczny był kres życia Cezarego Hallera, kapitana Wojska Polskiego, posła na Sejm w Wiedniu. Zginął na polu walki podczas konfliktu zbrojnego o Śląsk Cieszyński. Został zabity na łące na obrzeżach w Kończycach Małych. Miał 44 lata. W tym miejscu stoi dzisiaj krzyż.