Wydanie nr 7 z dnia 21.02.2020 roku

W Zebrzydowicach apelują: zastanów się, zanim wyrzucisz!

Kłopotliwe zatory

Kilka razy miesiącu pracownicy Gminnego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Zebrzydowicach interweniują z powodu awarii sieci. Przyczyną są zatory, które tworzą się z rzeczy i resztek, które do odpływów nigdy nie powinny trafić!

 

 

 

 

 

 


 

Mieszkańcy dopięli swego? (cd.)

Jastrzębska spółka bada

Mieszkańcy gminy Zebrzydowice mocno sprzeciwiają się planom Jastrzębskiej Spółki Węglowej dotyczącym budowy szybu wentylacyjnego w Zebrzydowicach. Swój sprzeciw wielokrotnie wyrażali podczas spotkań z przedstawicielami spółki. Wydaje się, że dopięli swego, a spółka zmieni lokalizację szybu.


Miłość na ekranach

Na ekranach telewizyjnej „Jedynki” gości drugi sezon „Sanatorium miłości”. W niedzielne wieczory miliony Polaków śledzą losy samotnych seniorów – sześciu pań i sześciu panów, którzy przyjechali na turnus do sanatorium w Ustroniu, szukając nie tylko zdrowia, ale również bratniej duszy…


Jak ocieplić wizerunek Straży Miejskiej w Cieszynie?

Nie tylko blokady i mandaty

Od początku tego roku Straż Miejska w Cieszynie ma nowego szefa. Przeprowadził się o kilka ulic dalej, dowodząc wcześniej garnizonem cieszyńskiej policji. O tym, czym się kierował w podjęciu takiej decyzji i jakie ma plany na nowym stanowisku, z komendantem Jackiem Bąkiem rozmawiał ostatnio Krzysztof Marciniuk.