Wydanie nr 8 z 28.02.2020 r.

Jestem od działania!

Minął ponad rok od jesiennych wyborów samorządowych 2018. Byliśmy ciekawi, co przez te kilkanaście miesięcy zmieniło się w życiu, głównie tym zawodowym, starosty cieszyńskiego Mieczysława Szczurka. Gospodarza powiatu przepytał Krzysztof Marciniuk.

 

 

 

 

 


Klub Kapitału Śląska Cieszyńskiego powraca

Doświadczenie i młodość łączą siły

Powraca Klub Kapitału Śląska Cieszyńskiego. W odmłodzonym składzie, z nową energią i nowymi pomysłami. Oficjalna reaktywacja działalności tego stowarzyszenia nastąpiła 13 lutego, podczas spotkania w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Cieszynie. Wzięło w nim udział kilkudziesięciu reprezentantów biznesu z regionu, którzy przyjęli zaproszenie od starosty cieszyńskiego Mieczysława Szczurka.

 

 


Cieszyn: Open Air Museum pod obstrzałem kamer

Co tam się dzieje nocą?

Open Air Museum, usytuowane nad brzegami Olzy w Cieszynie, przy Alei Piastowskiej, to niewątpliwie architektoniczna perełka, ale niestety sprawiająca sporo kłopotów, jeśli chodzi o utrzymanie porządku publicznego…

 

 

 

 


W trosce o bezpieczeństwo

Wyciągi pod lupą

Inspektorzy nadzoru budowlanego ruszyli w teren, by kontrolować obiekty na Śląsku Cieszyńskim. Pod lupę wzięli ośrodki i wyciągi narciarskie, a także kolejki linowe. Wszystko przez zalecenia wojewody śląskiego, Jarosława Wieczorka.