Wydanie nr 8 z dnia 24.02.2023 r.

Brenna: wybory gonią wybory

Jedni radni rezygnują, reszta daje sobie podwyżkę

Na krótko przed wyborami samorządowymi radni z Brennej rezygnują z funkcji. Czy nie da się dotrwać do końca? Tym bardziej że… podniesiono diety.

 

 

 


Co ze skateparkiem w Cieszynie?

Młodzież czeka i… się starzeje

O jego budowie mówi się od wielu lat. Pomysłów na lokalizację było kilka. Spotkań i konsultacji sporo. Ale efektów wciąż brak. A młodzież czeka i… się starzeje. Czy w Cieszynie pojawi się wreszcie skatepark z prawdziwego zdarzenia?

 

 

 

 

 


Spora kasa na remont teatru w Czeskim Cieszynie

Dyrekcja teatru Těšínské Divadlo poinformowała, że placówka otrzymała 111,5 mln koron (22,3 mln zł) na rewitalizację budynku w ramach Narodowego Planu Odbudowy (NPO), czyli z funduszu UE, mającego wesprzeć kraje członkowskie po pandemii. Do jesieni 2025 r. te pieniądze mają być przeznaczone na powstanie Cieszyńskiego Centrum Teatralno-Kulturalnego.

 

 


Wspominamy redaktora Roberta Danela

15 lat temu pożegnaliśmy redaktora Roberta Danela. Pogrzeb odbył się 25 lutego w Cieszynie Pastwiskach. W ostatniej drodze zasłużonego dla Śląska Cieszyńskiego dziennikarza, związanego przez kilkadziesiąt lat z redakcją „Głosu Ziemi Cieszyńskiej” – obok najbliższych – uczestniczyli koledzy po piórze z wielu pism śląskich, wła­dze miasta i spore grono czytelników.