Wydanie nr 8 z dnia 26.02.2021 r.

Zebrzydowice: inwestycja za 4 mln zł

Tuwima i Korczaka do remontu

Rusza przebudowa ulic Tuwima w Kaczycach i Korczaka w Kończycach Małych, od drogi wojewódzkiej 937 do granicy z Czechami. To kolejna duża inwestycja powiatu cieszyńskiego, której łączna wartość wynosi 4,03 mln zł brutto. Wkład własny finansowany jest po połowie przez powiat cieszyński i gminę Zebrzydowice.

 

 


Bezdomni wrócili na Błogocką

Zadomawiamy się!

Schronisko oraz noclegownia dla osób bezdomnych wróciły na ulicę Błogocką 30 w Cieszynie. Obiekt przeszedł gruntowny remont i znów może służyć wszystkim tym, którzy z różnych przyczyn są pozbawieni własnego dachu nad głową.

 

 


Walczył w armii, pamiętał o ubogich

Z Simoradza jego ród

Przedstawiciele Tradycyjnego Oddziału C. i K. Regimentu Artylerii Fortecznej No. 2. w Krakowie odwiedzili ostatnio nasz region i pojawili się w Simoradzu, by złożyć wieniec na jednym z grobów znajdujących się na cmentarzu ewangelickim przy kościele Zesłania Ducha Świętego.

 

 

 

 


 

Józef Broda doceniony

Człowiek orkiestra!

To człowiek orkiestra. Dosłownie i w przenośni. Wybitny folklorysta, genialny multiinstrumentalista, budowniczy instrumentów ludowych, charyzmatyczny pedagog, animator i działacz kultury. Niezłomny popularyzator beskidzkiej muzyki ludowej i społecznik. Józef Broda z Koniakowa, mimo prawie 80 lat, wciąż jest aktywny i zaraża pasją wszystkich dookoła. Za działalność na wielu polach i liczne przedsięwzięcia, góral został obwołany najaktywniejszym seniorem województwa śląskiego w 2020 roku.