Wydanie nr 9 z 1.03.2019 r.

Powiatowi radni obradowali

NA TROPIE INTERPELACJI…

Po raz piąty w tej kadencji obradowała Rada Powiatu Cieszyńskiego. 26 lutego radni przyjęli parę informacji, podjęli kilka uchwał i zastanawiali się, gdzie… zniknęły interpelacje.


Czy mieszkańcy wreszcie doczekają się pociągów?

ZA MAŁO KASY NA REMONT

Na początku tego roku minęło 10 lat od zawieszenia połączenia kolejowego z Cieszyna do Bielska-Białej. Czy można jeszcze mieć jakąkolwiek nadzieję, że w najbliższych latach ruch pasażerski na ten szlak powróci?

 

 

 


Kiedy wielka inwestycja w Chybiu?

BEZ PIENIĘDZY ANI RUSZ

Wraz z planowaną modernizacją trasy kolejowej na odcinku Tychy – Zebrzydowice dojść ma do dużej inwestycji drogowej w Chybiu, w efekcie której ulica Bielska zamiast krzyżować się z torowiskiem, biec będzie wiaduktem nad torami. Pytaniem pozostaje termin rozpoczęcia wielkiej budowy w Chybiu.


(Znowu) rozkopią Głęboką w Cieszynie

CIEPŁO, CIEPLEJ…

W Cieszynie rozpoczynają się prace związane z uciepłowieniem kamienic znajdujących się w centrum miasta. Na czas robót mieszkańcy śródmieścia i przyjezdni muszą liczyć się z różnego rodzaju uciążliwościami…


Tej wiosny magnolie zakwitną dla Mariusza Makowskiego

MÓWIŁ: CZUJĘ SIĘ JAK DETEKTYW

Teraz już wiemy, że odszedł, zanim 26 lutego za oknem nastał świt. W pierwszym momencie nie uwierzyliśmy w wiadomość przekazaną do naszej redakcji we wtorkowe przedpołudnie… Zachowując się trochę irracjonalnie, zanim przekazaliśmy tę informację naszym Czytelnikom, sprawdziliśmy w wielu miejscach z nadzieją, że to jednak jest nieprawda. Niestety o Mariuszu Makowskim możemy teraz mówić i pisać już tylko w czasie przeszłym…