Głos Ziemi Cieszyńskiej nr 10 z dnia 12.03.2021 r.

Bezpieczeństwo pożarowe zarzewiem konfliktu

Wójt narażał pracowników?

Jesienią do Urzędu Gminy w Hażlachu zawitali strażacy. Nie przyszli z kurtuazyjną wizytą, ale służbowo – na kontrolę. I po gminie gruchnęła wieść, że budynek ma usterki, które zagrażają bezpieczeństwu pracowników.

 

 

 

 


Życie wywrócone do góry nogami, czyli…

Rok z Covid-19

Za nami wszystkimi bardzo trudny rok. Czas, w którym Covid-19 rozdawał karty i dyktował warunki, wywracając życie nieraz do góry nogami. Coś, co było normalnością, w pandemii stało się nieosiągalne. W codzienność wkradły się maseczki, kombinezony, dezynfekcja, nakazy i zakazy. A te zmieniały się czasem z dnia na dzień.


Bolesne cięcia w Ustroniu

Tyczkarzy nie stać na wyjazdy

Działające pod Równicą stowarzyszenia i kluby sportowe oberwały po kieszeni. Ustroński samorząd drastycznie ograniczył pieniądze przeznaczone na wsparcie ich działalności. W porównaniu do roku ubiegłego cięcia sięgają łącznej kwoty ponad miliona złotych. Pod znakiem zapytania stanęło wiele inicjatyw.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Cieszyn: Ruina straszy na Krzywej

Mieszkając w domu z widokiem

Małe osiedle domków jednorodzinnych w Cieszynie. Zadbane domy, wypielęgnowane ogrody. A w sąsiedztwie – pustostan przyciągający szemrane towarzystwo i rozmnażające się gryzonie, wokół którego pełno jest porozrzucanych śmieci, butelek po wódce, puszek po piwie. Kiedy wydawało się, że gorzej być już nie może, wybuchł tam pożar…