BUDŻETOWE UKŁADANKI (3)
W dwóch poprzednich numerach „Głosu” rozpoczęliśmy przegląd gminnych budżetów, skupiając uwagę na planach inwestycyjnych. Dziś sprawdzamy, na co pójdą pieniądze w Cieszynie, Ustroniu oraz gminie Chybie.
Pierwsza burmistrzyni ma ambitne plany
CIESZYN WYPIĘKNIEJE!
Gabriela Staszkiewicz to pierwsza w historii Cieszyna burmistrzyni miasta. W poprzedniej kadencji była przewodniczącą Rady Miejskiej. Wybory wygrała po momentami kontrowersyjnej kampanii. Jak odnajduje się w nowej roli?
W Pogwizdowie zaparkował nowy wóz
STRAŻACY SIĘ CIESZĄ
W garażu Ochotniczej Straży Pożarnej w Pogwizdowie zaparkował nowiutki wóz bojowy. Zastąpił wysłużony pojazd, który służył tutejszym ochotn
ikom przez blisko 40 lat.
U czeskich sąsiadów Ema, a u nas
KRÓLUJE ZUZIA
Skończyła się moda na egzotykę przy nadawaniu imion dzieciom. W minionym roku pociechy urodzone w cieszyńskim regionie otrzymywały imiona sięgające do polskiej tradycji. Jakie były te najpopularniejsze?
W morderczym Rajdzie Dakar
PIĘKNA WALKA TOMICZKA
Prawie dwa tygodnie (6–18 stycznia) trwała rywalizacja w tegorocznym 41. Rajdzie Dakar. Kierowcy samochodów terenowych, ciężarówek, quadów i motocykliści pokonywali piekielnie trudne odcinki na bezdrożach Peru. W kategorii motocyklistów dobrze radził sobie Adam Tomiczek. Cieszynianin startował w barwach Orlen Team.


1 stycznia – jak już informowaliśmy – fotel dyrektora Cieszyńskiego Ośrodka Kultury „Dom Narodowy” objął Adam Cieślar. Drugiego dnia swojego urzędowania znalazł czas na rozmowę z „Głosem”. Jak bowiem zapewnia, spotkania i dialog będą podstawą jego pracy przez najbliższych pięć lat. Chce słuchać ludzi i tego, co mają do powiedzenia o kulturze, dlatego przynajmniej raz w miesiącu odbywać się będzie „kawa z dyrektorem”. Z naszymi Czytelnikami pije ją już dziś.
Do muzealnych zbiorów trafiają różne eksponaty, mniej lub bardziej wartościowe. Ostatnio Muzeum Śląska Cieszyńskiego wzbogaciło się o szklane płytki fotograficzne z przełomu XIX i XX wieku, które okazały się prawdziwymi rarytasami. Bo kiedy zrobiono odbitki, światło dzienne ujrzały unikatowe fotografie z minionej epoki.