Wydanie nr 1 z dnia 05.01.2018

Inwestycja za grube miliony

KŁOPOTLIWE LĄDOWISKO

Od kilku lat trwają przymiarki do budowy lądowiska dla helikopterów Lotniczego Pogotowia Ratunkowego na potrzeby Szpitala Śląskiego w Cieszynie. Jak dotąd sprawa nie doczekała się rozstrzygnięcia… Dlaczego?

 

 


Redukcja kolejowych kursów (cd.)

STRUMIEŃ TEŻ PROTESTUJE

Kilkanaście tygodni temu samorządowcy z Chybia i Zebrzydowic zaprotestowali przeciwko ograniczeniu kolejowych kursów na trasie między Czechowicami a Cieszynem. Chociaż ich sprzeciw na decydentach z Katowic nie zrobił wrażenia, to do protestujących dołączył Strumień.


W Ustroniu się cieszą

SPORTOWA GOTOWA!

Dobiegł końca remont ulicy Sportowej w Ustroniu. Roboty zajęły osiem miesięcy, ale starania i przymiarki trwały kilka lat. Była to największa tegoroczna drogowa inwestycja w mieście uzdrowisku. Po remoncie nastąpi też uporządkowanie stanu formalno-prawnego ulicy Sportowej, która dotąd figurowała jako droga wewnętrzna.

 


Co dwa miasta to nie jedno!

ZACZĘLI OD KALENDARZA

Wisła i Ustroń postawiły na turystyczną współpracę. Jej pierwszy, wymierny efekt to wspólny kalendarz imprez, które odbędą się w obu miastach w 2018 roku. Burmistrz Ustronia Ireneusz Szarzec podkreśla, że już od kilku lat oba miasta starają się unikać czegoś, co można określić mianem konkurencji czy rywalizacji, a stawiają na dobrą współpracę.