Wydanie nr 2 z dnia 12.01.2018

SALI NIE MA, CO Z DZIAŁKĄ?

Przed ośmiu laty Spółdzielnia Mieszkaniowa „Zacisze” z Ustronia sprzedała cieszyńskiemu starostwu atrakcyjną działkę w Wiśle. Warunek był taki, że do końca 2017 roku ma się na niej rozpocząć budowa gimnastycznej hali. Termin minął, a inwestycja nie ruszyła. Dlatego spółdzielnia wystąpiła do starostwa z wnioskiem o odkupienie działki w Wiśle z uwagi na niezrealizowanie planowanej tam inwestycji…


Kolejka na 2,5 roku!

DŁUGIE NA SANATORIUM CZEKANIE

Najwyższa Izba Kontroli bije na alarm – choć wydatki na leczenie uzdrowiskowe rosną, to jednocześnie wydłuża się czas oczekiwania pacjentów na pobyt w sanatorium. Najgorzej jest w województwie śląskim, gdzie trzeba czekać… dwa i pół roku! Skąd takie kolejki?


Trzeźwienie pod kontrolą

SMUTNE DANE

W 2017 roku mieszkańcy powiatu cieszyńskiego 842 razy gościli w Ośrodku Przeciwdziałania Problemom Alkoholowym w Bielsku-Białej czyli w dawnej izbie wytrzeźwień. Najwięcej było wśród nich cieszynian. Drugie miejsce w tym smutnym rankingu zajął Ustroń, a trzecie Skoczów. Choć w porównaniu z 2016 rokiem łączna liczba delikwentów wymagających trzeźwienia pod kontrolą spadła to w trzech miejscowościach problem się nasilił.


Historycy cieszą się z nowych darów

FOTOGRAFIĄ MUZEUM STOI

Muzeum Śląska Cieszyńskiego może pochwalić się jednym z bogatszych na południu Polski zbiorów fotografii. To zasługa dyrektorów placówki, którzy traktowali fotografie jako bezcenny materiał dokumentacyjny. Zbiór jest przebogaty. Zawiera najstarsze eksponaty, czyli dagerotypy oraz fotografie współczesne z różnych okresów. Udało się również ocalić stare, unikatowe aparaty, kamery i rzutniki oraz wyposażenie dawnych cieszyńskich atelier i zakładów fotograficznych.

 

 

 


Okręgówka na półmetku sezonu 2017/18 (2)

POWALCZĄ O PODIUM

Kolejny odcinek podsumowania dokonań klubów z powiatu cieszyńskiego w rozgrywkach okręgówki poświęcamy drużynie Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego (na zdjęciu). Ekipa spod Baraniej Góry zanotowała dobrą rundę, okraszoną awansem do finału Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Skoczów.