Wydanie nr 19 z dnia 10.05.2018

Przepompownia jak nowa

BEZPIECZNIEJSZY STRUMIEŃ

Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągowe za ponad 2,5 miliona zł zmodernizowało przepompownię znajdującą się przy wale ochronnym Zbiornika Goczałkowickiego, która odgrywa ważną rolę w lokalnym systemie ochrony przeciwpowodziowej Strumienia.

 

 

 


Mieszkańcy chcą kolejnego ronda

KŁOPOTLIWY GÓRNY BÓR

W Skoczowie tempa nabiera remont ulicy Górny Bór. Na tę inwestycję mieszkańcy czekali od lat. W ramach przedsięwzięcia gruntownie wyremontowany zostanie cały odcinek od pomnika „Naszym Bohaterom” aż do ulicy Ciężarowej, a kończące go krzyżowania zostaną przebudowane.

 

 

 


Chińskie wojaże cieszyńskiego zespołu

TO BYŁA PRZYGODA ŻYCIA!

W swojej blisko 70-letniej historii, Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej, któremu patronuje Janina Marcinkowa, prezentował swój wspaniały kunszt w różnych krajach na Starym Kontynencie. różnych kontynentach. Wreszcie nadarzyła się okazja wyjazdu poza Europę. Kierunek był szczególny: Chiny…

 

 

 


 

Cieszyn: osuwisko dalej groźne, a…

NA BŁOGOCKIEJ BŁOGA CISZA

Osiem lat temu w maju po kilkudniowych gwałtownych ulewach osunęła się ziemia na ulicy Błogockiej w Cieszynie. Żywioł uszkodził sieci wodociągową, gazociągową i kanalizacyjną oraz drogę. Ten fragment ulicy pozostaje nieprzejezdny cały czas. Czy wreszcie coś się zmieni?

 

 

 


Dzieci skradły im serca…

Z ISTEBNEJ DO SENEGALU

Kiedy Karina Czyż z Istebnej wyjechała rok temu do Senegalu, nie przypuszczała, że tak mocno zmieni się jej życie. Do dziś nie może zapomnieć spojrzenia oczu małych mieszkańców Tambacoundy. Dzieci, które poznała, skradły jej serce i dlatego zdecydowała, by do nich wrócić.