Wydanie nr 20 z dnia 18.05.2018

Najpierw zmiana planu

PIERWSZY KROK DO TĘŻNI

Samorząd Strumienia wykonał pierwszy krok w stronę zbudowania tężni solankowej. Inwestycja ta, pomyślana jako miejsce rekreacji dla mieszkańców oraz atrakcja dla turystów, planowana jest na gminnej działce położonej tuż przy centrum miasta.

 

 

 

 


Skarga z Marklowic

CO Z TĄ WODĄ?

Czytelnicy z Marklowic Górnych skarżą się na problemy z wodą, która w kranach a to jest, a to znika, i to w bardzo ważnych momentach. Co na to Gminny Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Zebrzydowicach?


GINĄ NA DROGACH

Wiosna kojarzy się zwykle z wszechobecną zielenią i obsypanymi kwieciem drzewami. Ma też inne, mniej przyjemne oblicze. To znajdowane w różnych miejscach naszego regionu dzikie zwierzęta: martwe lub ranne. Wiedzą coś o tym strażnicy miejscy, do których trafiają zgłoszenia.

 

 


Skoczów: autobusowe kursy utrzymane

PASAŻEROWIE ODETCHNĘLI

W jednym z ostatnich wydań „Głosu Ziemi Cieszyńskiej” informowaliśmy o likwidacji realizowanych przez skoczowski „Transkom” kursów na terenie Kiczyc, Pierśćca, Kowali, Wieszcząt i Dolnego Boru. Kartki z informacjami na ten temat, powieszone na przystankach, zaskoczyły mieszkańców gminy i wywołały lawinę niezadowolenia. Czy kursy zostaną utrzymane?

 


Kiedy pasja staje się pracą…

Z CIESZYNA DO HOLLYWOOD

Czy marzenia można spełnić? Tak. Wszystkie? Nie. A warto się poddawać? Nigdy! Historia Olgi Sokal z Cieszyna jest dowodem na to, że jeśli czegoś mocno się pragnie, to można cel osiągnąć, choć po drodze wcale nie jest łatwo. Młoda kobieta mieszka na co dzień w amerykańskim Los Angeles i pracuje w przemyśle filmowym. Jak znalazła się w Hollywood?