Wydanie nr 19 z dnia 13.05.2022 r.

Kolej nas nie rozpieszcza…

Puste tory do Goleszowa?

Z opóźnieniem, jednakże dobiega końca rewitalizacja linii kolejowej nr 190 na odcinku od Skoczowa do Cieszyna. Można mówić o pewnym sukcesie, ponieważ przez długi czas trwały starania, żeby ta inwestycja w ogóle znalazła się w planach kolejowych remontów. O pełnym szczęściu trzeba jednak zapomnieć, ponieważ początkowo może to być… linia bez pociągów.

 

 


Na drodze wojewódzkiej 938

Jak ograniczyć ograniczenia?

O sprawie ograniczenia tranzytu samochodów ciężarowych na drodze wojewódzkiej nr 938 z Cieszyna do Pawłowic mówi się od lat. Po otwarciu remontowanej obwodnicy tiry powróciły jednak na ulicę Katowicką w Cieszynie oraz do Hażlacha i Pruchnej. I wydaje się, że w tej kwestii nic się nie zmieni. Wciąż bowiem nie ma zielonego światła do zablokowania ruchu ciężarowego. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach zaproponował jednak pewien kompromis.

 

 


Remonty trzeba wykonać…

Kto ile pompuje w drogi?

– Do dróg powiatu cieszyńskiego dokładamy o 40 proc. więcej niż powinniśmy – stwierdził podczas ostatnich obrad Rady Miejskiej Przemysław Major, zastępca burmistrza Cieszyna. Przytyk w stronę władz powiatu cieszyńskiego był efektem projektu uchwały dotyczącego pomocy w realizacji jednej z inwestycji na ulicy Przepilińskiego (na zdjęciu), należącej właśnie do powiatu cieszyńskiego.