Wydanie nr 20 z dnia 20.05.2022 r.

Napad na wałach Wisły w Skoczowie

Nic się nie stało?

W Skoczowie w okolicy wiślanych wałów, niedaleko ulicy Budowlanych, mężczyzna napadł na kobietę, składając jej seksualne „propozycje”. Kobieta odparła jego atak i na szczęście do niczego nie doszło, choć mogło skończyć się różnie… Co gdyby na jej miejscu był ktoś słabszy? Dziecko? Te pytania nie dają spokoju, tym bardziej, że – zdaniem niedoszłej ofiary – policja nie do końca zareagowała odpowiednio…


Lepiej Pastwiskom byłoby w gminie Hażlach?

Political fiction po naszymu

Zamarski do Cieszyna, a Pastwiska do Hażlacha? To pytanie zadajemy nie bez kozery. Otóż jeden z mieszkańców zawnioskował do władz Cieszyna oraz Hażlacha o separację Pastwisk i uznanie tej cieszyńskiej dzielnicy za… siódme sołectwo gminy Hażlach. Choć z pozoru mogło to się wydawać żartem, sprawa nabrała administracyjnego biegu. Chcąc więc nie chcąc, oba samorządy – Cieszyna, jak i Hażlacha – będą musiały podyskutować o sprawie.

 

 


ZUS, terminy i limity

Dorabiałeś? Rozlicz się!

Ważna informacja dla osób dorabiających do zasiłku lub świadczenia przedemerytalnego! Pamiętajcie, że do końca maja musicie przekazać do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych informacje o przychodach, jakie osiągnęliście od 1 marca 2021 roku do 28 lutego. Dlaczego jest to tak istotne?