Wydanie nr 19 z dnia 15.05.2020 r.

Jest jednak kilka warunków…

Wracają porody rodzinne!

Porody rodzinne wracają do szpitali. Ministerstwo Zdrowia opublikowało zalecenia konsultanta krajowego w dziedzinie położnictwa i ginekologii oraz konsultanta krajowego w dziedzinie perinatologii dotyczące porodów rodzinnych, z których wynika, że ciężarnej może towarzyszyć bliska osoba.


Ryk motorów w leśnej głuszy

Szarżujący po lesie motocykliści to już plaga, która spędza sen z powiek nie tylko leśnikom. Ryk silników słuchać bowiem w miejscu, gdzie wielu spacerowiczów w dobie pandemii szuka wytchnienia. Tymczasem amatorzy wrażeń stanowią niemałe niebezpieczeństwo na leśnych traktach. Nie mówiąc już o stratach, jakie wyrządzają na ścieżkach…

 

 


Na Zadnim Groniu w Wiśle

Tam modlili się prezydenci

W ostatnim kwietniowym numerze „Głosu” zaprosiliśmy naszych Czytelników na zwiedzanie rezydencji prezydenta RP w Wiśle Czarnem. Obok zameczku prezydenckiego na Zadnim Groniu stoi kaplica pod wezwaniem św. Jadwigi Śląskiej. Obiekt ma bardzo ciekawą historię.

 

 

 

 


Dom Narodowy z nowymi wystawami

Cieszyński Ośrodek Kultury „Dom Narodowy” ponownie otwarty! W godz. 8.00-16.00 działa recepcja, a w godz. 12.00–16.00 można zwiedzać wystawy w Miejskiej Galerii Sztuki Współczesnej 12 i Galerii Ceglanej na parterze budynku.


Strażacy kontra koronawirus

Do walki z koronawirusem zaprzęgnięte zostały wszystkie służby w naszym kraju. W pocie czoła pracują również strażacy, zarówno zawodowcy, jak i ochotnicy. Jak to wygląda w naszym regionie?