Wydanie nr 20 z dnia 22.05.2020 r.

Przed nami najbardziej suche lato od 100 lat!

Nie pozwolić wodzie odpłynąć

„Tak sucho jeszcze nie było” – mówią górale w Trójwsi. Patrząc na ziemię twardą jak beton i spękaną, martwią się i szykują na trudne czasy. Tam, gdzie zawsze strumieniami lała się woda, dziś są bowiem wysychające kamienie, a w przydomowych studniach powoli widać dno. Jeśli maj nie przyniesie porządnych opadów deszczu, może być naprawdę ciężko…


Jest jednak kilka warunków…

Wracają porody rodzinne!

Porody rodzinne wracają do szpitali. Ministerstwo Zdrowia opublikowało zalecenia konsultanta krajowego w dziedzinie położnictwa i ginekologii oraz konsultanta krajowego w dziedzinie perinatologii dotyczące porodów rodzinnych, z których wynika, że ciężarnej może towarzyszyć bliska osoba.


Remont linii kolejowej w zawieszeniu

Czy ktoś wyłoży miliony?

Od kilkunastu tygodni trwa przebudowa linii kolejowej nr 190 na odcinku Cieszyn – Skoczów. Wydaje się, że prace biegną zgodnie z harmonogramem. Czarne chmury pojawiły się jednak nad planem rewitalizacji odcinka tej linii między Skoczowem a Bielskiem-Białą Główną. Stanowisko Ministerstwa Infrastruktury nie napawa bowiem optymizmem.


Komandosi znowu w akcji!

Rok temu wiosną nasi Czytelnicy poznali Damiana Ligockiego, mieszkańca Skoczowa, inicjatora i uczestnika akcji charytatywnej pod hasłem: „1047 dla…”. Popularny „Ligo” za długo nie usiedział w miejscu i tydzień temu rozpoczął kolejną akcję.