Wydanie nr 2 z dnia 11.01.2019

TO NIE JEST ZWYKŁY DOM KULTURY…

1 stycznia – jak już informowaliśmy – fotel dyrektora Cieszyńskiego Ośrodka Kultury „Dom Narodowy” objął Adam Cieślar. Drugiego dnia swojego urzędowania znalazł czas na rozmowę z „Głosem”. Jak bowiem zapewnia, spotkania i dialog będą podstawą jego pracy przez najbliższych pięć lat. Chce słuchać ludzi i tego, co mają do powiedzenia o kulturze, dlatego przynajmniej raz w miesiącu odbywać się będzie „kawa z dyrektorem”. Z naszymi Czytelnikami pije ją już dziś.

 

 

 

 

 


Odważniej patrzą w przyszłość

CHORZY ODETCHNĘLI…

Rdzeniowy zanik mięśni. 15 lat temu, po usłyszeniu diagnozy, zawalił się świat rodziców Łukasza Bojdy z Górek Wielkich. Groźna i podstępna choroba zaczęła powoli odbierać im jedyne dziecko, a oni byli bezradni. Kiedy usłyszeli, że wreszcie mają szansę zahamować genetycznego potwora, płakali ze szczęścia…


Wymiar sprawiedliwości chce… sprawiedliwości

PROTESTÓW CIĄG DALSZY

Pracownicy administracji sądowej w Polsce kontynuują rozpoczętą w grudniu akcję protestacyjną. Ich śladem poszły również osoby zatrudnione w prokuraturach. Domagają się uczciwych podwyżek, gdyż twierdzą, że są jedną z najgorzej opłacanych grup zawodowych w administracji państwowej.

 


BUDŻETOWE UKŁADANKI

W nowy rok gminy weszły z nowymi planami finansowymi. Budżety poszczególnych samorządów zostały skrojone na miarę możliwości, a nie na miarę potrzeb. Te drugie są bowiem zwykle większe niż zasobność gminnej kasy. Rozpoczynamy przegląd gminnych budżetów, skupiając uwagę na planach inwestycyjnych.


Jak Max i Augustyna ku sobie się mieli…

ROMANS W ATELIER

Do muzealnych zbiorów trafiają różne eksponaty, mniej lub bardziej wartościowe. Ostatnio Muzeum Śląska Cieszyńskiego wzbogaciło się o szklane płytki fotograficzne z przełomu XIX i XX wieku, które okazały się prawdziwymi rarytasami. Bo kiedy zrobiono odbitki, światło dzienne ujrzały unikatowe fotografie z minionej epoki.