Wydanie nr 3 z dnia 18.01.2019

Zarząd Powiatu Cieszyńskiego ma co robić

OBOWIĄZKI PODZIELONE!

Na jednym z ostatnich posiedzeń Zarządu Powiatu Cieszyńskiego podjęto uchwałę w sprawie podziału zadań pomiędzy członków powiatowego zarządu. Nic nie jest już tajemnicą. Zostały przede wszystkim rozwiane wątpliwości, za co będzie odpowiadał Christian Jaworski. Jego kandydatura, o czym pisaliśmy w „Głosie”, wzbudziła wiele kontrowersji…


Dla kogo bezpłatne porady?

KIEDY NIE STAĆ NA PRAWNIKA

Wraz z początkiem nowego roku zmieniły się zasady korzystania z nieodpłatnej pomocy prawnej. W powiecie cieszyńskim można ją otrzymać w punktach w Wiśle, Goleszowie, Brennej, Chybiu, Hażlachu, Pogwizdowie, Skoczowie, Zebrzydowicach oraz w Cieszynie. Za prawidłowe funkcjonowanie rządowej inicjatywy odpowiedzialne jest Starostwo Powiatowe w Cieszynie.


SKOCZÓW SZUKA KOMENDANTA

Fotel komendanta Straży Miejskiej w Skoczowie jest chwilowo pusty. Swoją pracę zakończył bowiem Robert Socha, pochodzący z Bielska-Białej specjalista z zakresu bezpieczeństwa publicznego. Strażnikom spod Kaplicówki szefował ponad trzy lata.


BUDŻETOWE UKŁADANKI (2)

W poprzednim numerze „Głosu” rozpoczęliśmy przegląd gminnych budżetów, skupiając uwagę na planach inwestycyjnych. Większość z nich została skrojona na miarę możliwości, a nie na miarę potrzeb. Te drugie są bowiem zwykle większe niż zasobność gminnej kasy. Na co pójdą pieniądze w gminach Brenna, Dębowiec, Skoczów i Zberzydowice?


Półmetek sezonu 2018/19 w czwartej lidze

KUŹNIA NA LIGOWYM PUDLE

Cykl podsumowań piłkarskiej jesieni kończymy na czwartej lidze. Na tym szczeblu zmagań powiat cieszyński reprezentuje Kuźnia Ustroń (na zdjęciu) i robi to znakomicie.