Wydanie nr 2 z dnia 14.01.2022 r.

Podwyżkami w domy pomocy społecznej

313 procent więcej za gaz!

Podwyżki cen gazu i energii elektrycznej drastycznie uderzają w domy pomocy społecznej, domy dziecka i szkoły prowadzone przez powiat cieszyński. Samorząd zorganizował zbiorowy przetarg dla wszystkich swoich jednostek, którego rozstrzygnięcie zwala z nóg.


Zaskakujące głosowanie w sprawie podwyżki dla wójta

Brenna ma kłopot

Grudniowa sesja Rady Gminy Brenna była jedną z ostatnich w powiecie cieszyńskim, na której zajmowano się zmianą wynagrodzenia dla wójta. Stosowny projekt uchwały został przygotowany i znalazł się w porządku obrad. Gospodarz gminy – jak powiada przysłowie – już był w ogródku, już witał się z gąską, ale radni przygotowali niespodziankę. I chyba nie tylko dla wójta, ale dla siebie też…


Każdy bał się podskoczyć

Cieszyńska restauracja „U Trzech Braci” rok temu zyskała ogólnokrajowy rozgłos. Mimo obostrzeń i wprowadzonego przez rząd lockdownu, właściciele lokalu postanowili szeroko otworzyć drzwi dla klientów. Za ich śladem poszli kolejni zbuntowani przedsiębiorcy. Co z tego wynikło, jakie kary na nich nałożono i czy w Polsce warto prowadzić biznes red. Katarzyna Lidnert-Kuligowska rozmawia z Tomaszem Kwiekiem, restauratorem, współwłaścicielem „U Trzech Braci” w Cieszynie.

 

 

 

 

 


Coraz więcej nietrzeźwych. Przoduje Cieszyn

Statystyka z procentami

Ośrodek Przeciwdziałania Problemom Alkoholowym w Bielsku-Białej podsumował swoją działalność za 2021 rok. Podliczono, że w ciągu 12 miesięcy minionego roku na teren placówki doprowadzono 6 133 osoby nietrzeźwe z 63 gmin z terenu siedmiu powiatów. 2020 rok zamknął się na liczbie 5 370 osób. Jak w tych statystykach wypada region cieszyński?