Wydanie nr 21 z dnia 24.05.2019 r.

Głębokie koleiny i dziury na starej „jedynce”

KIEROWCY JADĄ ŚRODKIEM DROGI!

Dziura na dziurze – tak wygląda dawna krajowa „jedynka”. O katastrofalnym wręcz stanie nawierzchni dyskutowano podczas ostatnich obrad Rady Gminy Dębowiec. Czy jest szansa na remont tej drogi?

 

 

 

 

 


FOOD TRUCK PODZIELIŁ

W sercu Dębowca tuż obok tężni i Urzędu Gminy stanął food truck. I niemal od razu wzbudził spore zamieszanie. Wzroku miejscowych radnych bynajmniej nie przykuło nietuzinkowe menu, ale… wygląd wozu. „Zabytek na kółkach” to najłagodniejsze określenie jakie dało się słyszeć podczas ostatniej sesji Rady Gminy Dębowiec.

 

 

 


Firmy z koszar na bruk?

NAD OLZĘ WRACA WOJSKO

Dawne koszary w Cieszynie znowu zapełni formacja obronna. Zgodnie z zapowiedzią ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka, do końca roku powstaną struktury wszystkich spośród 17 brygad Wojsk Obrony Terytorialnej. Jedna z nich formowana jest na Śląsku, a batalion „terytorialsów” z tej brygady trafi nad Olzę.


Cieszyć się każdą chwilą!

ŻYCIE PO PRZESZCZEPIE

Wystarczył impuls i ruszyła fala pomocy. Dwa lata temu historia Marka Kamieńskiego z Puńcowa, którą przedstawiliśmy na łamach „Głosu Ziemi Cieszyńskiej”, poruszyła serca setek mieszkańców Śląska Cieszyńskiego. Aby uratować mu życie, ponad pół tysiąca osób zarejestrowało się w bazie dawców szpiku.