Wydanie nr 22 z dnia 31.05.2019 r.

Cieszyn: burmistrz w odwrocie

LIKWIDACJI NIE BĘDZIE!

Przyszłość Szkoły Podstawowej nr 4 w Cieszynie to temat, który nurtuje całą jej społeczność. Burza wokół placówki rozpętała się w styczniu, kiedy burmistrz miasta, Gabriela Staszkiewicz, podzieliła się z dyrekcją szkoły swoją decyzją o likwidacji szkoły. Od tamtej pory trwa batalia o „Czwórkę”, w której niebagatelną rolę odgrywają rodzice dzieci, mocno zaangażowani w protest.


W korkach do Wisły

ŚLIMACZE TEMPO REMONTU

Droga do Wisły, o czym wiadomo nie od dzisiaj, regularnie korkuje się w weekendy. Od kilkunastu tygodni sytuacja wygląda jeszcze gorzej. Powód? Ruch wahadłowy w trzech miejscach sterowany sygnalizacją świetlną, a wprowadzony z powodu robót remontowych na drodze wojewódzkiej Katowice-Wisła (DW 941).

 

 


Koalicja Europejska wygrywa na Śląsku Cieszyńskim

BUZEK I OLBRYCHT W BRUKSELI

26 maja Polacy wybierali posłów do Parlamentu Europejskiego. Bój toczył się o 52 mandaty. W skali kraju i na Śląsku wygrało Prawo i Sprawiedliwość, natomiast w powiecie cieszyńskim z nieznaczną przewagą Koalicja Europejska. Nasz region znowu będzie miał w Brukseli duet eurodeputowanych.


DAĆ ANTOSIOWI RADOŚĆ!

Ten mały, uśmiechnięty chłopiec ze zdjęcia to czteroletni Antek Molęda z Cieszyna. Mały łobuziak, który namiętnie buduje niezwykłe konstrukcje z klocków Lego. Ciekawy świata, dociekliwy, uwielbia towarzystwo innych przedszkolaków. Jest tylko jeden problem – cierpi na rzadką i bezwzględną chorobę…

 

 

 

 

 

 


Poczekaj z wnioskiem o emeryturę

CZERWIEC… ZŁY

Kiedy najlepiej złożyć wniosek o emeryturę? Czy musi to być w miesiącu, w którym osiągam wiek emerytalny, czy może być później? Co dają mi kolejne miesiące pracy? Ile będzie wynosić moja emerytura? To najczęstsze pytania mieszkańców regionu adresowane do doradców emerytalnych w śląskich oddziałach Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Warto znać na nie odpowiedzi, gdyż może od nich zależeć wysokość emerytury.