Wydanie nr 23 z dnia 8.06.2018

„Cieszyńska Kraina” ma 10 lat!

RAZEM MOŻNA WIĘCEJ

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Cieszyńska Kraina” świętuje w tym roku 10-lecie. Uroczyste obchody jubileuszu miały miejsce w Zameczku Prezydenckim w Wiśle. Motywem przewodnim jubileuszu były słowa Franklina Delano Roosevelta, który twierdził, że „ludzie pracujący razem, jako jedna grupa, potrafią dokonać rzeczy, których osiągnięcie nie śniło się nikomu z osobna”.

 


Cieszyn: Szkolne problemy na sesji

BURMISTRZ ZASKOCZONY

Majowa sesja Rady Miejskiej Cieszyna zapowiadała się dość spokojnie, patrząc przynajmniej na porządek obrad. Tak jednak nie było, gdyż już na samym początku pojawił się – dość niespodziewanie – temat, na który radni żywo zareagowali.


Strumień: parkingowa niewiadoma i…

ZMIANY NA RYNKU

Na strumieńskim Rynku szykują się zmiany między innymi w postaci ograniczenia maksymalnej prędkości oraz wyznaczenia miejsc, gdzie obowiązywać będzie ścisły zakaz parkowania. Ale nie ma jeszcze decyzji, czy postój samochodów na Rynku będzie płatny.

 

 

 


DĘBOWIANKA NIE ZWALNIA!

Siatkarki UKS Dębowianka nie odpuszczają i dzielnie walczą na wojewódzkiej arenie. Drużyna kadetek wywalczyła w ostatnim etapie 16. miejsce na Śląsku. Dziewczyny odniosły trzy mocne zwycięstwa i jedną nieznaczną porażkę. Jakie mają plany na najbliższą przyszłość?