Wydanie nr 24 z dnia 17.06.2022 r.

Na tę inwestycję mieszkańcy długo czekali

Nowy most w Drogomyślu

Drogomyśl doczeka się mostu z prawdziwego zdarzenia. Istniejąca przeprawa przez Wisłę zostanie rozebrana, a w jej miejsce powstanie nowa. Przekazanie placu budowy firmie, która wygrała przetarg na tę wielomilionową powiatową inwestycję, nastąpiło wczoraj. Wykonawca planuje zakończyć roboty budowlane do końca grudnia.

 

 


Rzeźbiarz naszej przestrzeni

W ubiegłym tygodniu w Skoczowie odbyła się konferencja, otwierająca Skoczowski Szlak Jana Hermy. Była to okazja do ponownego przywołania tego rzeźbiarza i jego bardzo dużego dorobku. Warto przyjrzeć się tej postaci i przypomnieć ją z wielu powodów.

 

 

 

 


Anna Dereszowska na Śląsku Cieszyńskim

Tu się dobrze przyjeżdża!

Anna Dereszowska, jedna z gwiazd polskiej sceny filmowej i muzycznej, gościła w powiecie cieszyńskim. Wyjątkowy spektakl z nią w roli głównej podbił serca widzów cieszyńskiego teatru. Był także jeszcze jeden powód dla którego to właśnie w naszym regionie przebywała znana aktorka. Jaki? Odpowiedzi na to pytanie Anna Dereszowska udzieliła red. Katarzynie Lindert-Kuligowskiej.

 

 


Zdania w Cieszyńskiem podzielone

Dać nauczycielowi, czy nie?

Zbliża się koniec roku szkolnego. Przy okazji uroczystości nauczyciele obdarowywani będą prezentami. To wynik utartej tradycji, którą jednak nie wszyscy rodzice popierają. Sprawdziliśmy, jakich kwot bronią w powiecie cieszyńskim.