Wydanie nr 25 z dnia 21.06.2024 r.

Młodzi, bierzcie się do roboty?

Zarząd Powiatu Cieszyńskiego otrzymał wotum zaufania. Przeprowadzono także debatę nad raportem o stanie powiatu cieszyńskiego za rok 2023 i udzielono zarządowi powiatu absolutorium. Z pewnością była to jedna z najważniejszych sesji w roku. Nie obyło się bez słownych przytyków i odbijania politycznych piłeczek.

 

 

 

 


Pierwsza dama heklowała!

W Wiśle doszło do niecodziennego wydarzenia. Przebywająca w Zameczku Prezydenta RP na Zadnim Groniu Agata Kornhauser-Duda uczyła się heklowania pod okiem koniakowskich koronczarek. Pierwsza dama nie ukrywała podziwu dla misternej pracy twórczyń spod Ochodzitej. Dzięki niej sztukę tę mogły poznać też ukraińskie dzieci.

 

 

 

 

 


Goleszowskie „Ślimoki” świętują

Koło Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego „Ślimoki” w Goleszowie świętuje w tym roku 20-lecie swego istnienia. To jedna z najaktywniejszych organizacji turystycznych Śląska Cieszyńskiego. W ciągu dwóch dekad jej członkowie odbyli ponad 600 wycieczek. Wędrowali we wszystkich polskich pasmach górskich. Poznali ponadto góry Czech, Słowacji oraz Niemiec.

 

 

 

 


Zabytkowe organy dostaną drugie życie

W ubiegłym roku gmina Hażlach otrzymała z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków ponad 1 mln 230 tys. złotych. Teraz przyznane pieniądze zaczną pracować. Kompleksową renowację przejdzie aż pięć zabytkowych, kościelnych instrumentów. Jest wielce prawdopodobne, że w trakcie prac dojdzie do spektakularnych odkryć.