Wydanie nr 28 z dnia 16.07.2021 r.

Jednogłośne absolutorium dla burmistrz Strumienia i…

Rok z nadwyżką

Podczas ostatniego posiedzenia sesji Rady Miejskiej w Strumieniu radni jednogłośnie udzielili burmistrz Strumienia Annie Grygierek wotum zaufania i absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2020 rok.

 

 

 

 


Goleszów: ośrodek kultury z biblioteką

Pierwszy krok już zrobiony

Pierwszy krok do połączenia Gminnej Biblioteki Publicznej oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Goleszowie został wykonany. Radni zapalili zielone światło dla pomysłu połączenia samorządowych instytucji kultury.

 

 

 

 


Przedszkola bez zmian

Rodzicu, radź sobie sam! (cd.)

– Temat przedszkoli był w każdą stronę przedyskutowany. Nie będzie zmian – skomentowała sytuację z przerwami wakacyjnymi przedszkoli Gabriela Staszkiewicz, burmistrz Cieszyna. Rodzice mieli nadzieję, że w czasie miesięcznej przerwy wakacyjnej macierzystej placówki poślą swoją pociechę do innego publicznego przedszkola. Tak się jednak nie stanie. O sprawie pisaliśmy już na naszych łamach.


Turyści spragnieni

Trwa wakacyjna gorączka urlopowa. Polacy na potęgę rezerwują wolne miejsca w ośrodkach w Beskidach na weekend, a domki do wynajęcia w Wiśle, Ustroniu, gminach Istebna czy Brenna notują wręcz rekordowe zainteresowanie. Pełne ręce roboty mają także przewodnicy. Nie oznacza to jednak, że gestorzy mogą liczyć na zyski. – To mimo wszystko będzie trudny sezon – podkreśla Karolina Wantulok, prezes Wiślańskiej Organizacji Turystycznej.