Wydanie nr 3 z dnia 21.01.2022 r.

Skoczowianka działa na wielu frontach

Nagroda za ewangelizację

Związana ze Skoczowem Lidia Greń-Wajdzik została laureatką nagrody św. Maksymiliana Marii Kolbego w diecezji bielsko-żywieckiej. To wyróżnienie wręczane jest za wybitną działalność ewangelizacyjną i apostolską. A skoczowianka właśnie takową może się pochwalić.

 

 


Na ratunek psiakowi

Co zrobić, gdy w górach natrafimy na znajdującego się w trudnej sytuacji psiaka? Opcji można wybrać kilka. Poniżej piszemy o ludziach, którzy nie mieli wątpliwości co do tego, na które rozwiązanie postawić. Głównie jednak piszemy o konkretnym psie, którego dalszym losem warto się zainteresować.

 

 

 

 


Finansowe układanki w Cieszynie

Trzeba zaciskać pasa?

Podwyżki dotykają nie tylko mieszkańców, ale także samorządy. Władze Cieszyna podczas ostatniego internetowego spotkania z mieszkańcami wyliczyły, ile kosztować będzie gaz, prąd oraz ciepło w budynkach użyteczności publicznej. Czy na inne inwestycje wystarczy pieniędzy? I co z remontami dróg?


Poszukiwania sekretarza nie były łatwe

Z Hażlacha do Istebnej

W końcu udało się obsadzić fotel sekretarza gminy Istebna. Poszukiwania osoby chętnej do pracy na tym stanowisku trwały od dłuższego czasu. Pierwszy nabór ogłoszono we wrześniu 2020 roku, ostatni w październiku 2021. Łącznie było ich dziesięć.