Wydanie nr 4 z dnia 28.01.2022 r.

Igrzyska Olimpijskie tuż-tuż…

Nasi w zimowym Pekinie

Zarząd Polskiego Związku Narciarskiego zatwierdził w ubiegłym tygodniu skład biało-czerwonej reprezentacji na XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie „Pekin 2022”. Ogólnoświatowe święto sportu potrwa od 4 do 20 lutego. W kadrze znalazło się łącznie ponad 20 narciarzy i pięcioro snowboardzistów, a także 30 członków sztabu szkoleniowego i dwie osoby z kierownictwa PZN.


A kolejna próba w czerwcu…

Nie mogą zdawać egzaminu

Trzynastu uczniów Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Cieszynie nie przystąpiło do egzaminu zawodowego. Powodem było skierowanie ich przez sanepid na kwarantannę domową po kontakcie z osobą zakażoną koronawirusem. Niestety, kolejną możliwość przystąpienia do egzaminu będą mieli dopiero… w czerwcu.


Cieszyn: gorąco wokół Skweru Ireny Sendlerowej

Znikająca tablica

Cieszyński Skwer Ireny Sendlerowej to niewielka przestrzeń przy ul Śrutarskiej. Zielony zakątek powstał spontanicznie w 2018 roku w ramach obchodów roku właśnie Ireny Sendlerowej. To dzieci i młodzież zasadzili jabłonkę dedykowaną patronce, a w pobliżu drzewka zakopały listy i prośby do niej.

 

 

 

 

 


Perełka w cieszyńskiej Straży Miejskiej

Marząc o mundurze…

To młoda i ambitna kobieta, której promienny uśmiech prawie nigdy nie schodzi z twarzy. Przy tym konkretna i asertywna. Od trzech lat patroluje ulice Cieszyna, dbając nie tylko o prawo i porządek, ale przede wszystkim niosąc pomoc. To m.in. za jej sprawą na cieszyńskich ulicach pojawiły się rowerowe patrole strażników miejskich. Michalina Brózda, bo o niej mowa, została wybrana strażnikiem miejskim roku w Cieszynie.