Wydanie nr 3 z dnia 24.01.2020 r.

Chybie zrobi porządek?

Blisko 2,5 mln zł ma kosztować usunięcie odpadów, w tym także tych niebezpiecznych, z terenu byłej cukrowni w Chybiu. Na nadzwyczajnej sesji Rady Gminy Chybie radni dali zielone światło do wywiezienia i utylizacji nielegalnie magazynowanych śmieci. Ale to wcale nie skończy sprawy.

 

 

 

 


Pociąg do kultury wyjeżdża na tory…

Podczas ostatniej sesji radni Sejmiku Województwa Śląskiego zapalili zielone światło dla zwycięskich projektów w ramach pierwszej edycji marszałkowskiego budżetu obywatelskiego. Wśród realizowanych projektów jest także pomysł mieszkańca Cieszyna – „Pociąg do Kultury” – na który oddano blisko 1200 głosów.


Mroczna historia z czasów II wojny światowej (1)

Pracowali niewolniczo, ginęli jak szczury

W połowie września ubiegłego roku pojawiła się nowa tablica pamiątkowa na odsłoniętym w 1988 roku głazie, upamiętniającym ofiary niemieckiego obozu pracy przymusowej w Zebrzydowicach. Inicjatorem montażu nowej tablicy i samej uroczystości był Wiesław Kulawiec – pastor tutejszego zboru Kościoła Zielonoświątkowego, który uzyskał wsparcie władz samorządowych zebrzydowickiej gminy.


Brenna: raz, dwa, trzy…

Kamera patrzy!

W Brennej dalej jest pewien kłopot z gospodarką odpadami. To „zasługa” osób, które idą po najmniejszej linii oporu i podrzucają worki ze śmieciami pod bramę Zakładu Budżetowego Gospodarki Komunalnej, znajdującego się blisko centrum miejscowości.