Wydanie nr 4 z dnia 31.01.2020 r.

Ochabianka w krytycznym stanie, mąż w więzieniu

Na pomoc Edycie

Odkąd dowiedzieli się o tragedii, odchodzą od zmysłów. W ich głowach rodzi się mnóstwo pytań, a odpowiedzi wciąż brak. Nie potrafią do końca wytłumaczyć i zrozumieć tego, co się stało. Ale i tak najgorszy jest widok, jaki zastali w szpitalu, gdzie walczy o życie najbliższa im osoba oraz świadomość, że czekają na nią bezbronne dzieci…

 

 

 

 

 

 

 


 

Sędziowie między młotem a kowadłem?

W sądach okręgu bielskiego orzekają sędziowie wybrani przez nową Krajową Radę Sądownictwa. Wedle ostatniej uchwały Sądu Najwyższego, zostali wybrani w wadliwy sposób. Czy powstrzymają się od orzekania?


Bez pomocy sałasznictwo zaniknie!

Nie ma wypasu z wypasem…

Tradycyjna hodowla owiec to jeden z elementów wyróżniających nasz region na tle kraju. Przekazywane z pokolenia na pokolenie pasterstwo ukształtowało egzystencję i kulturę mieszkańców Beskidu Śląskiego, wierzenia, obrzędy, zwyczaje. Profesja, dzięki której przez setki lat wiele rodzin mogło się utrzymać przy życiu, zanika.


Hat-trick Błachowicza

Podczas tegorocznej gali rozdania Heraklesów, najważniejszych nagród w polskiej branży mieszanych sztuk walki, Jan Błachowicz został wyróżniony aż trzema statuetkami. Cieszynianin zdobył Heraklesy w kategoriach: „Nokaut roku”, „Zawodnik roku” i „Zawodnik roku publiczności”.