Wydanie nr 33 z 21.08.2020 r.

W Hażlachu zawrzało

Dwa tygodnie przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego wójt gminy Hażlach zwolnił ze stanowiska dyrektorkę Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Hażlachu, Agnieszkę Pilch. Zrobił to w trybie natychmiastowym, bez jakiegokolwiek wypowiedzenia umowy o pracę. W szoku jest nie tylko sama zainteresowana, ale również jej współpracownicy i rodzice uczniów.

 

 


Mieszkańcy wyrwani z łóżek, bo…

Terytorialsi zdawali egzamin

W ubiegły czwartek od samego rana nasi Czytelnicy informowali o nieznanych im bliżej wydarzeniach, które nocną porą miały miejsce przy ulicy Wojska Polskiego w Cieszynie. Nie kryli irytacji i zdenerwowania tym, co działo się na terenie dawnych koszar. Od kilku miesięcy, jak wiadomo, część budynków zajmowana jest przez Wojska Obrony Terytorialnej. Jaka była przyczyna całego zamieszania?


W cieniu koronawirusa…

Rodzicom po kieszeni

Blisko 145 tys. zł – na takie oszczędności liczą władze Cieszyna ucinając dotację na maluchy uczęszczające do żłobków niepublicznych. Od września zamiast dotychczasowych 300 zł na miesiąc rodzice mogą liczyć na wsparcie ze strony miasta w wysokości 150 zł. Dla porównania, dotacja dla publicznych żłobków nie zmienia się i wciąż wynosi 624 zł. Skąd takie różnice? I dlaczego w czasie pandemii zdecydowano sięgnąć do kieszeni rodziców?


„Senior” w Zamarskach pełen tajemnic

Zaskakujące odkrycie

Kościół św. Rocha w Zamarskach to najstarsza świątynia na Śląsku Cieszyńskim. Wielokrotnie na łamach „Głosu” opisywaliśmy bogatą i ciekawą historię tego „seniora”. Zamarski kościół może się pochwalić również interesującymi elementami we wnętrzu i jak się okazuje – wciąż może zaskakiwać…

 

 

 

 

 

 


Strażacy zawsze gotowi, ale…

Osiedlowe pułapki

Niedawny – tragiczny w skutkach – pożar w czeskim Boguminie, który pochłonął 11 ofiar śmiertelnych, wywołał niepokój u mieszkańców naszego regionu. – Czy nasi strażacy dojadą na czas? Czy mają dość sprzętu? – pytają Czytelnicy z Cieszyna i Ustronia, mieszkający w „wieżowcach”. – Jesteśmy gotowi na różne działania, również te najtrudniejsze – zapewniają ratownicy. Jest jednak pewne „ale”…