Wydanie nr 34 z 28.08.2020 r.

Jedziesz w Beskidy? Uzbrój się w cierpliwość

Drogowy galimatias na wiślance

Wraca sprawa dużych niedogodności związanych z przebudową drogi wojewódzkiej DW 941 na terenie Wisły. Zmotoryzowani pomstują na duże korki i olbrzymie kłopoty z wjazdem, wyjazdem i przejazdem przez miasto. Nasze redakcyjne telefony momentami grzeją się do czerwoności. – Te korki to niewłaściwa organizacja robót. Nie można prowadzić prac w tylu miejscach naraz. W dodatku nieraz ruch wahadłowy pozostaje bez kontroli – złoszczą się kierowcy.

 

 


800 nowych miejsc parkingowych – czy to realne?

Cieszyn szuka inwestora

Auta zaparkowane obok siebie niczym sardynki w puszce i sfrustrowani kierowcy krążący po centrum w poszukiwaniu sposobu na bezpieczne zostawienie swojego pojazdu – to częsty widok w Cieszynie, zwłaszcza w godzinach popołudniowych oraz w soboty. Nie ma co ukrywać, znalezienie wolnego miejsca postojowego nad Olzą nieraz graniczy z cudem. Władze miasta zapewniają jednak, że mają plan na rozwiązanie komunikacyjnych problemów. Tylko potrzeba – bagatela – 80 mln zł…


Mieszkańcy Manhatanu nie odpuścili

Bat na piratów drogowych

Nowe znaki poziome namalowane na jezdni i bariery drogowe mają podnieść poziom bezpieczeństwa na skrzyżowaniu wiślanki (DW 941) i ulicy Brody w Ustroniu. To miejsce okryte jest złą sławą. Z powodu wielu wypadków zasłużyło sobie na miano „skrzyżowania śmierci”. Co się zmieniło?

 

 


„Zbrodnie serca” za Olzą

Komedia czarna jak smoła

Po długiej przerwie wracają spektakle Sceny Polskiej Teatru Cieszyńskiego w Czeskim Cieszynie i od razu będzie ciekawie. Na 5 września zaplanowana jest bowiem premiera sztuki amerykańskiej dramatopisarki Beth Henley „Zbrodnie serca” w reżyserii Petra Kracika, dyrektora zaolziańskiego teatru.

 

 

 


W Wiśle grywał generał Anders

Tenis ziemny pod Baranią

Korty tenisowe w Wiśle przy basenie kąpielowym, na których rozpoczęła się historia sekcji tenisowej, wybudowano w 1936 roku. Wcześniej podobno były korty tenisowe przy hotelu „Piast”, ale w czasie powodzi zostały rozmyte. Obok willi biskupa Bursche (w miejscu obecnego hotelu Gołębiewski) był kort tenisowy, na którym – to ciekawostka – grywał sam generał Anders.

 

 


Cieszynianin przyczynił się do drogowej tragedii?

Poważny zarzut dla 67-latka

W Prokuraturze Okręgowej w Gliwicach, w miniony poniedziałek 24 sierpnia, przesłuchany został mężczyzna zatrzymany w związku z tragicznym wypadkiem na DK-88 w rejonie Gliwic. W zderzeniu autobusu i busa, w sobotę wieczorem 22 sierpnia, zginęło 9 osób…