Wydanie nr 34 z dnia 23.08.2019 r.

Przepusty zatkane. Górale tracą nerwy

CO Z TĄ KUBALONKĄ?

Zatkane i niedrożne przepusty pod drogą na trasie z Wisły Głębce na Kubalonkę niepokoją górali. Nasi Czytelnicy zwracają uwagę na fakt, iż są one od dłuższego czasu utrzymywane w niewłaściwy sposób, co powoduje przelewanie się wody przez jezdnię i zagrożenie poślizgiem na górskich serpentynach.

 


STAWIAJĄ NA EKOLOGIĘ

Do końca października w dwunastu mieszkaniach komunalnych w blokach przy ulicy Cisowej w Cisownicy wymienione zostaną piece centralnego ogrzewania. To kolejne proekologiczne działanie gminy Goleszów.

 


Weź talerz i… zjedz!

BESKIDY WALCZĄ Z SUSZĄ

Tegoroczne lato, mimo że nie należało do najbardziej upalnych, nie dało zbyt wielkich opadów deszczu. Na panującą suszę narzekają rolnicy, którzy nie mogą cieszyć się bogatymi zbiorami. Narzekają więc również mieszkańcy naszego regionu, gdyż ceny warzyw i owoców poszybowały w górę. Jak się okazuje, susza dotknęła również Beskidy…


CERAMIKA NA GRANICY

W Galerii Kukuczka w istebniańskich Jasnowicach można oglądać nową wystawę. Ceramikę artystyczną prezentuje Mária Banášova, artystka mieszkająca i tworząca w Bratysławie, mająca na swoim koncie liczne wystawy indywidualne na terenie całej Europy.