Wydanie nr 35 z dnia 30.08.2019 r.

Z „Głosem” na szlak

ZDOBYWAMY STOŻEK!

Dzisiaj proponujemy ciekawą i widokową trasę na Stożek (978 m n.p.m). Tym razem nie będziemy wracać po swoich śladach i zrobimy przyjemną pętle, dzięki której wrócimy do punktu, z którego rozpoczynaliśmy wędrówkę. Startujemy z Wisły Głębce.


Remont dokucza kierowcom

W KORKACH PRZEZ WISŁĘ

Wykonawca wprowadził kolejne zmiany na modernizowanym odcinku drogi wojewódzkiej nr 941 w Wiśle. Utrudnień trzeba spodziewać się od skrzyżowania tej trasy z ulicą Sztwiertni w centrum perły Beskidów do ronda na Oazie.


Dwa dni zabawy pod Chełmem

DOŻYNKOWA FETA

W regionie cieszyńskim trwa świętowanie plonów. W miniony weekend dożynki odbyły się w Brennej, Goleszowie, Hażlachu i Zebrzydowicach. Goleszowskie święto rozpoczął barwny korowód dożynkowy, który w sobotnie popołudnie przeszedł przez centrum wsi i przyciągnął tłumy ludzi.


Wójt równo traktuje mieszkańców?

SKARGA BEZZASADNA

Za bezzasadną uznano skargę na wójta gminy Dębowiec, Tomasza Brannego. Włodarzowi zarzucono, iż nierówno traktuje mieszkańców. Chodzi o możliwość odprowadzenia kanalizacji deszczowej z posesji przy ulicy Herstówki. Mimo że do tej pory rodzeństwo Bujok wodę odprowadzało do przydrożnego rowu, to obecnie odmówiono im takiego rozwiązania…


Szlifowali formę w słońcu

KARATECY NAD MORZEM

Wieloletnią tradycją już jest, że podczas wakacji działacze KS Shindo Cieszyn proponują młodym ludziom atrakcyjne formy aktywnego spędzania czasu. Tego lata zorganizowany został obóz sportowy, którego uczestnikami byli nie tylko zrzeszeni w klubie zawodnicy, ale również dzieci, które z karate nie miały dotąd styczności.