Wydanie nr 36 z dnia 07.09.2018

Co się wydarzyło w „Domu Narodowym”?

RADNI ZLECAJĄ KONTROLĘ

Jak bumerang wraca temat wykorzystania środków publicznych w głosowaniu w plebiscycie na osobowość roku w Cieszynie. Przypomnijmy, że kilkaset płatnych wiadomości, wspierających kandydaturę Moniki Sikory-Monkiewicz, dyrektora COK „Dom Narodowy”, zostało wysłanych z telefonów służbowych należących do tej instytucji. Tym razem problem został poruszony na ostatniej sesji Rady Miejskiej Cieszyna.


Nie stój w miejscu, czytaj!

POEZJA CHODNIKOWA

Ekipa Biblioteki Miejskiej w Cieszynie z dyrektor Izabelą Kulą na czele wpadła na kolejny ciekawy pomysł. To akcja „Tapujemy na chodniku”, której efekty przyciągają oko osób spacerujących po centrum nadolziańskiego grodu.

 

 

 

 


Ministerstwo szykuje zmiany

ETAT PO STAŻU?

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przygotowało projekt ustawy o rynku pracy, która zastąpić ma obowiązujące już kilkanaście lat przepisy o promocji zatrudnienia. Jedną z planowanych nowości jest wymóg zatrudniania stażystów. Więcej szczegółów zdradza nam minister Stanisław Szwed.


DOŻYNKI NA PÓŁMETKU

Serial z dożynkami w roli głównej w powiecie cieszyńskim trwa. Poszczególne gminy dziękują za tegoroczne plony. W ostatni weekend odbyły się trzy tego typu uroczystości.


Życie jak scenariusz filmowy

JUBILAT Z RÓWNI

100. urodziny świętował Jan Kubok z Goleszowa Równi. Jego życiorys mógłby posłużyć za scenariusz dobrego filmu. W ciągu wielu lat jubilat był świadkiem wielu wydarzeń, a jego samego los nie oszczędzał…