Wydanie nr 37 z dnia 14.09.2018

Lekcja historii na poczcie

WISŁA WYRÓŻNIONA

Urząd Pocztowy w Wiśle, jako jedna z trzech placówek Poczty Polskiej w kraju, uczestniczył w finale Narodowego Czytania, ogólnopolskiej akcji, którą honorowym patronatem objęli prezydent RP, Andrzej Duda wraz z małżonką.

 

 

 

 

 


 

To już trzeci pomnik

WIŚLANKA NA COKOLE

Pomnik kobiety w stroju regionalnym zaciekawia turystów w Wiśle. Znajduje się on na skwerze z fontanną w parku Kopczyńskiego, obok popularnego deptaku biegnącego wzdłuż brzegu „królowej polskich rzek”. Historia jest o tyle ciekawa, że na kamiennym cokole stoi… trzecia z rzędu „Wiślanka”.

 

 

 

 

 


Czyj to problem?
KIEDY PADNIE SARNA…
Pod starą jabłonią ducha wyzionęła młoda sarna. Gospodarz dopiero po paru godzinach zauważył padłe zwierzę. Zawiadomił wszystkie możliwe służby. Usłyszał: – To nie nasz problem. Taka historia przydarzyła się naszemu Czytelnikowi z Zamarsk, który poczuł się bezradny. Czy tak powinno działać prawo?

 

 

 

 


Istebnianka nie zwalnia tempa!

POD GÓRĘ PO SUKCES

Tegoroczny sezon to prawdziwe pasmo sukcesów dla mieszkającej w Istebnej Anny Kaczmarzyk. Góralka nie zwalnia tempa i niemal w każdych zawodach kolarskich, w których startuje, zdobywa miejsce na najwyższym stopniu pudła.