Wydanie nr 38 z dnia 22.09.2017

IPN potwierdza

LUDZKICH SZCZĄTKÓW NIE ZNALEŹLI

Las Kamieniec w Ogrodzonej od dawna wskazywany był jako miejsce, w którym po II wojnie światowej, w tajnych mogiłach chowano tych, którzy zginęli z ręki „ludowej” władzy. Sugerują to nie tylko relacje świadków, ale także znajdująca się w lesie mogiła z nazwiskami sześciu mężczyzn, którzy zginęli w 1946 roku. Tymczasem Instytut Pamięci Narodowej potwierdził nasze wcześniejsze nieoficjalne informacje, że w lesie Kamieniec w Ogrodzonej nie znaleziono szczątków ofiar systemu komunistycznego… Czy dalej będą prowadzone tam badania?


40 lat kaczyckiego koła

Z MIŁOŚCI DO PSZCZÓŁ

Pszczoły to nieodłączny element ich świata, a pasieki są niemal jak drugie domy. Chociaż zdarza się, że niektórzy zawodowo związani są z innymi branżami, to jednak ulom podporządkowują wszystko. Pszczelarze z Kaczyc – jak sami mówią o sobie – amatorzy hobbyści, właśnie świętują 40-lecie. Co się zmieniło przez te lata?

 

 


W Skoczowie mają już dość!

NA DZIKO PRZEZ TORY

Od początku roku trwa batalia o przejście przez tory kolejowe w Skoczowie. Problem poruszyła Joanna Duda-Michalak, radna Rady Miejskiej Skoczowa, występując z interpelacją do burmistrza. Władze podjęły temat, ale napotkały na mur ze strony Polskich Kolei Państwowych. Czy jest szansa na bezpieczne przejście przez tory?

 

 

 

 

 

 

 

 


Trimurti i Drunvalo namieszali…

JAKIE IMIONA NA TOPIE?

Nie tak dawno Internet obiegła informacja o nadaniu oryginalnych imion bliźniętom z Ustronia. Zrobiła się mała sensacja, wieść poszła w Polskę. Podobnie było z imionami Jeronimo i Martins zarejestrowanymi w Zawierciu… Jakie zatem imiona królują w naszym regionie?