Wydanie nr 40 z dnia 7.10.2022 r.

Radni skontrolują burmistrz Cieszyna

Komisja Rewizyjna Rady Miejskiej w Cieszynie skontroluje działania władz miasta dotyczące ratowania Energetyki Cieszyńskiej. Zawnioskowało o to troje radnych: Rafał Foltyn, Jan Sikora i Agata Rucka (na zdjęciu obok).

 

 

 

 


Żegnaj, Stasiu…

27 września zmarł w cieszyńskim Szpitalu Śląskim red. Stanisław Ceranowicz. Przez 10 pierwszych lat istnienia „Głosu Ziemi Cieszyńskiej” dziennikarz tego pierwszego w Polsce tygodnika powiatowego.

 

 

 

 


Klasztorny konwikt

Wielki pożar w 1789 roku zniszczył większość budowli na terenie ówczesnego Cieszyna. Nastał czas żmudnej odbudowy. W tym okresie wzniesiono wiele no­wych budynków w stylu neoklasycystycznym. Znakomitym przykładem jest zachowany w świetnym stanie do dzisiaj, konwikt u zbiegu ulic Kochanowskiego i Korfantego.

 

 

 


Złodziei nie ciągnie do lasów

Ogólnopolskie media donoszą o natężeniu kradzieży drewna z lasu. Wzrost ten wiązany jest z kłopotami z opałem. Tymi obecnymi i tymi zapowiadanymi. O ile nieformalnie mówi się o masowych kradzieżach i zorganizowanych grupach, o tyle oficjalnie te określenia są tonowane i przytępiane.