Wydanie nr 41 z dnia 14.10.2022 r.

Jodek potasu w pogotowiu

Urząd Wojewódzki w Katowicach dystrybuuje 6,5 mln dawek jodku potasu, medykamentu potrzebnego na wypadek skażenia radiacyjnego. Dotarły do powiatu cieszyńskiego. Jakie są szczegóły ich dystrybucji i gdzie szukać tabletek?

 

 


Solanki w uzdrowisku nie braknie

Pod Równicą zakończył się skomplikowany proces rekonstrukcji otworu wydobywczego, pierwszy od półwiecza.
Należące do Grupy American Heart of Poland Uzdrowisko Ustroń słynie m.in. ze swojej solanki, która dzięki właściwościom prozdrowotnym posiada szerokie zastosowanie lecznicze. Mało kto jednak wie, że wydobywanie tego cennego surowca wymaga skomplikowanych procesów technologicznych…


Błękitny hipnoporód

Akademia Tulimy Mamy kontynuuje tematykę hipnoporodu, tym razem zapraszając do rozmowy hipno-doulę oraz inicjatorkę idei Błękitnego Porodu. Czym jest hipnoporód i jaki może mieć przebieg? Jak wyglądają przygotowania i kiedy najlepiej je rozpocząć? Na te i kilka innych pytań można znaleźć odpowiedź na łamach tygodnika…

 

 


Znosił z gór różne starocie…

W Galerii Wystaw Czasowych Muzeum Śląska Cieszyńskiego uruchomiono nową wystawę. To prace ludowego nauczyciela i etnografa, Andrzeja Podżorskiego, patrona Muzeum Beskidzkiego w perle Beskidów. Ekspozycja to wspólne dzieło Muzeum Śląska Cieszyńskiego w Cieszynie i Muzeum Beskidzkiego w Wiśle.

 

 


Trzynieccy hokeiści w natarciu

Sympatycy hokejowego klubu Oceláři Trzyniec mogą w ostatnim czasie poczuć się nieco lepiej. Czerwono-biali w końcu wygrali spotkanie ligowe przed własną publicznością, dokładając do tego wygraną z HC Davos na pożegnanie Champions Hockey League.