Wydanie nr 42 z 21.10.2022 r.

Kubalonka jak gąbka… chłonie miliony

Trwa modernizacja tras narciarstwa biegowego na Kubalonce. Przekształcenie tego miejsca w ośrodek sportowy z prawdziwego zdarzenia to jeden z priorytetów jego właściciela, Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku. Ostatnio teren wizytowali powiatowi radni…

 

 

 


Stopa bezrobocia rekordowo niska

Bezrobocie w Polsce jest na rekordowo niskim poziomie. Na koniec września ubiegłego roku stopa bezrobocia w naszym kraju wynosiła 5,6 proc., a obecnie jest to 4,8 proc. Województwo śląskie natomiast jest jednym z tych województw, w których notuje się najniższą stopę bezrobocia w Polsce. Obecnie sięga ona 3,7 proc. Jak sytuacja wygląda w powiecie cieszyńskim?


Było bezpiecznie, to najważniejsze

Latem w powiecie cieszyńskim funkcjonowały trzy odkryte baseny. W tym czasie doszło do jednego wypadku w Strumieniu, jednak ogólnie ich prowadzący uznają sezon za bezpieczny i są zadowoleni z frekwencji. Jaka ona była?

 

 

 


Ostatnia droga

Odejście osoby bliskiej lub choćby znajomej, to wydarzenie oczywiście smutne i dziejące się w dużym stopniu w sferze duchowej, jednak nie tylko tam… W obszarze znacznie bardziej przyziemnym również. Gdy umiera ktoś bliski, będziemy musieli dopełnić wielu formalności i upomni się o nas wiele urzędów lub instytucji. Jakie i z czym warto już wcześniej się liczyć?

 

 

 


Wciąż pamiętają o Szewczyku

W Galerii Bielskiej BWA zagościła wystawa prac Andrzeja Szewczyka, zatytułowana „Artysta jest argumentem”. To okazja, by zobaczyć niemal 200 dzieł związanego z Cieszynem twórcy, zmarłego 21 lat temu. Nad Olzą wciąż wiele osób o nim pamięta…

 

 

 

 


Zjazd ku… niepewności

Przed nami i w zasadzie już „za chwilę” sezon narciarski. Poprzednie zimy naznaczały go ograniczeniami covidowymi. Teraz ich nie ma, za to doszusowały złe prognozy na temat sytuacji na rynku energetycznym. Jaki więc będzie to sezon w związku z nimi?

 

 

 

 


Gdzie szukać starych dokumentów?

Finisz twojej pracy zawodowej już niedługo i kompletujesz dokumenty potrzebne do złożenia wniosku emerytalnego? Jeśli brakuje ci zaświadczeń sprzed lat, twoja emerytura będzie niższa niż wtedy, gdy ZUS ma pełen zakres danych!

 

 

 

 


Kiedy opiekun musi pójść do szpitala…

Opieka nad osobą starszą czy z niepełnosprawnością to ogromne wyzwanie. To szereg zadań, począwszy od pomocy w codziennych czynnościach, przez zakupy, po zapewnienie towarzystwa. Co jednak w sytuacji, kiedy jedyny opiekun sam potrzebuje pomocy?