Wydanie nr 41 z dnia 16.10.2020 r.

Covid-19 zabrał duchownych

Wierni we łzach

Cios za ciosem spada na Kościół Ewangelicko-Augsburski w Polsce, którego większość wyznawców mieszka na Śląsku Cieszyńskim. W ciągu siedmiu dni zmarło trzech księży. Wszyscy w ostatnim czasie zachorowali na Covid-19…


Majątki radnych bez tajemnic (8)

Dzisiaj ósmy docinek naszego cyklu, w którym przedstawiamy dane zawarte w oświadczeniach majątkowych radnych za 2019 roku. Po radnych powiatu cieszyńskiego oraz gmin Brenna, Chybie, Cieszyn, Dębowiec i Goleszów, przyszła pora na 15-osobowy skład Rady Gminy Hażlach.


500 kilometrów przygody

Podążając za czerwoną farbą

Dla miłośników polskich gór to trofeum w rodzaju Świętego Graala. Najdłuższy wyznakowany szlak w Polsce wiodący przez 10 pasm górskich. Główny Szlak Beskidzki. Co sprawia, że tysiące osób co roku stają pod wielką czerwoną kropką w centrum Ustronia by rozpocząć lub zakończyć swoją przygodę życia?


Co wolno na cmentarzu?

1 listopada zbliża się wielkimi krokami. Wielu mieszkańców Śląska Cieszyńskiego zastanawia się, jakie warunki będą obowiązywać na cmentarzach w regionie. Już wiadomo, że odwiedzając nekropolie konieczne będzie noszenie maseczki. Czy to jedyne obowiązujące obostrzenie?