Wydanie nr 42 z dnia 23.10.2020 r.

Chybie: wielkie szukanie inwestora

Działka za miliony

Władze gminy Chybie zamierzają sprzedać część z dawnych pól irygacyjnych we Frelichowie. Chodzi o atrakcyjną, przeszło pięciohektarową działkę. Przetarg ma odbyć się początkiem grudnia, a w transakcji pomoże Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna.


Majątki radnych bez tajemnic (9)

W naszym cyklu przedstawiamy dane zaczerpnięte z oświadczeń majątkowych za 2019 rok złożonych przez radnych powiatowych i radnych z poszczególnych gmin. Czytelnicy mieli dotąd okazję poznać oświadczenia radnych powiatowych oraz z gmin Brenna, Chybie, Cieszyn, Dębowiec, Goleszów i Hażlach. Dzisiaj kolej na radnych z gminy Istebna, których jest 15.


Odwołana kwesta

Stowarzyszenie Rotunda i Społeczny Komitet Renowacji Cmentarzy Cieszyńskich podjęły decyzję o odwołaniu tradycyjnej kwesty, organizowanej rokrocznie 1 listopada. Tegoroczna byłaby 26. w historii tej charytatywnej akcji.

 

 

 

 


 

Cieszyn wzorem dla innych

Leczyć w domu, nie w szpitalu

Kilka organizacji prowadzi aktualnie akcję zbierania podpisów pod petycją dotyczącą przyszłości Centrów Zdrowia Psychicznego. Jest ich na terenie kraju 31. Jedno z wzorcowych ma siedzibę na terenie Szpitala Śląskiego, obejmując swoim zasięgiem cały powiat cieszyński.