Wydanie nr 42 z dnia 20.10.2017

Radni zwracają uwagę burmistrzowi

SKARGA ZASADNA

W porządku obrad ostatniej sesji Rady Miejskiej Skoczowa znalazł się punkt dotyczący skargi Kazimierza Orłowskiego na burmistrza miasta, Mirosława Sitko. Mieszkaniec Skoczowa uważa za niezgodny z prawem fakt, iż podczas jego kilkunastu spotkań z włodarzem w latach 2015-2016, w czasie tzw. przyjmowania stron w sprawach skarg i wniosków w ratuszu, nie były sporządzane protokoły. Sprawa trafiła do Komisji Rewizyjnej skoczowskiej Rady Miejskiej…


Skoczów: co z 300 pracownikami?

FABRYKA SZUKA WŁAŚCICIELA

Skoczowski zakład produkujący meble i ich elementy z drewna dla Ikei czekają zmiany. Jego obecny właściciel rozpoczął poszukiwania nowego podmiotu, który przejmie fabrykę. Z informacji, jakie uzyskaliśmy, wynika, że podczas procesu sprzedaży wytwórni produkcja nadal będzie przebiegała zgodnie z planem. Czy zatem 300-osobowa załoga może spać spokojnie?


MISTRZOSTWA ŚWIATA BMX W BRENNEJ?

Na początku października informowaliśmy o tym, że Brenną zainteresował się Polski Związek Kolarski, który myśli o zbudowaniu w tej gminie toru do jazdy rowerami BMX. Samorząd miałby na ten cel dać grunt, a PZKol zdobyć potrzebne pieniądze – około pół miliona zł. 13 października władze Polskiego Związku Kolarskiego odwiedziły Brenną. Jaki jest efekt rozmów? Czy pod Kotarzem odbędą się wkrótce mistrzostwa świata?


Głosów więcej niż rok temu

USTRONIACY JUŻ WYBRALI

Na początku października nastąpił finał drugiej edycji budżetu obywatelskiego w Ustroniu. Mieszkańcy mieli szansę współdecydowania o części wydatków publicznych w 2018 roku i z tego skorzystali. Po głosowaniu, które przebiegało we wrześniu, wiadomo już, jakie projekty będą realizowane w przyszłym roku. Spośród 30, do głosowania zakwalifikowano ostatecznie 24.


Żółto-czerwono w Pogórzu

HIT NA REMIS

Szlagier skoczowskiej klasy B, w którym LKS Pogórze podejmował Górala Istebna, nie zawiódł oczekiwań kibiców. W tym meczu było wszystko, co lubią fani piłki nożnej – efektowne bramki, twarda walka, kontrowersje i emocje do ostatniego gwizdka. Emocje szykują się też w najbliższy weekend. Gdzie kibice mogą liczyć na ciekawe mecze?